3. Литекс отстъпи на Истанбул с 1:2 в Холандия

Литекс отстъпи на Истанбул с 1:2 в Холандия

Литекс загуби от турския Истанбул СС с 1:2 в първата си контролна среща на холандска земя, информира официалният сайт на „оранжевите”. Двубоят се игра на стадион „Беатрекс” пред около 60 зрители, а голът за „оранжевите” отбеляза Ивелин Попов след отлична атака на Дока. Дузпа през първата част пропусна Нифлор. Победното попадение за турския отбор падна 3 минути преди последния съдийски сигнал.

Мачът започна във вихрено темпо. Във 2-ата минута Христо Янев центрира от ъглов удар, но Нифлор не успя да се възползва от грешката на вратаря на Истанбул. Отговорът на турците бе светкавичен и в 5-ата минута Тум стреля с глава, но топката срещна напречната греда. След още три минути резултатът в срещата бе открит.

Голубович изби силен шут на турски футболист, но при добавката Тум бе точен за 1:0. Последваха няколко добри положения пред двете врати, но до гол не се стигна. Дока от чиста позиция не успя да изравни, а след грешка на вратаря Турч, Ивелин Попов също не бе точен. В 35-ата минута стражът на Истанбул събори Дока в наказателното поле и главният съдия посочи точката за изпълнение на дузпи. Зад топката застана Нифлор, но ударът му бе спасен.

До края на първите 45 минути нов невероятен пропуск направи Нифлор, а в края, шут на Дока не намери целта.

В началото на второто полувреме Нифлор бе изведен сам срещу резервния страж на Истанбул, но отново не намери вярното решение. Все пак в 60-ата минута Литекс стигна до изравняването.

Дока се справи с трима защитници на Истанбул, пусна перфектен пас към Ивелин Попов, който с премерен удар по земя направи 1:1. Дока бе сред най-добрите за Литекс в този мач, но Бахадир на два пъти се намеси блестящо при неговите изстрели.

В края на срещата Истанбул стигна до втори гол. Най-съобразителен в 87-ата минута на мача се оказа Анисет, който донесе успеха за своя тим с 2:1.