3. Литекс не даде шанс на анемичната Калиакра и я прати официално в „Б” група (видео)

”Оранжевите” бият с 5:0, Тодоров герой за своите

Отборът на Литекс направи нова важна крачка в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес разгроми с 5:0 над тима на Калиакра, пращайки го официално в „Б” група. Срещата се игра на градския стадион в Ловеч и бе от програмата на 28-ия кръг на родната „А” група.

Двубоят започна с очакван натиск на домакините и неточен изстрел на Светослав Тодоров след подаване на Никасио. Последва нов шут на капитана на „оранжевите”, който обаче бе спасен от Добре, а впоследствие Галин Иванов също опита късмета си, но стреля в аут.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Никасио изведе Цветанов на десния фланг, крилото центрира, но Кичуков събори Светослав Тодоров и реферът отсъди дузпа в полза на домакините, показвайки и жълт картон на играча на Калиакра. Зад топката застана Светослав Тодоров, който не сбърка, давайки аванс на "оранжевите".

По-добрата игра на Литекс продължи и след това попадение и в 35-ата минута Цветанов проби по прекрасен начин и шутира опасно, ала кълбото премина много близо до вратата на гостите.

Първата възможност за каварненци пък дойде в 38-ата минута, когато Заков отправи истинска бомба от фаул, но топката профуча на сантиметри над вратата на „оранжевите”.

Последва страхотен пропуск на Галин Иванов, който бе изведен сам срещу стража на Калиакра от Никасио, но Добрев овладя положението и улови.

Така дойде 41-ата минута, когато Георги Миланов получи на границата на пеналта след хубава многоходова акция и с хубав изстрел препарираДобрев за 2:0.

До края на полувремето Заков можеше да върне гостите от Каварна в мача, след като засече едно центриране от десния фланг, но Пиргов бе на място и спаси.

Втората част стартира с неточен удар от фаул на Никасио, последван от две пропилени възможности от Тодоров и Цветанов.

Така дойде 69-ата минута, когато Светльо Тодоров открадна една топка на границата на наказателното поле и шутира от воле, правейки отново безпомощен Добрев – 3:0.

След този гол „оранжевите” вдигнаха оборотите и в 78-ата минута вече водеха с 4:0. Тогава Цветанов намери резервата Ваюши в пеналта на гостите, последният финтира бранител, след което не сбърка, покачвайки на 4:0.

Само 6 минути по-късно резултатът набъбна до 5:0 в полза на ловчанлии, а автор на попадението стана Момчил Цветанов. Той проби по лявото крило, след което шутира силно, забивайки кълбото под напречната греда на Добрев, оформяйки и крайното 5:0.