3. Левски загря за Вечното дерби с инфарктна победа над Литекс (ВИДЕО)

Левски загря за Вечното дерби с инфарктна победа над Литекс (ВИДЕО)

"Сините" постигнаха труден успех с 2:1 на "Герена". И двата отбора доиграват мача с по 10 души

Левски загря за Вечното дерби с инфарктна победа над Литекс  (ВИДЕО)

Отборът на Левски постигна изключително труден успех с 2:1 в дербито с Литекс от 8-ия кръг на „А” група. „Сините” откриха резултата на стадион „Георги Аспарухов” в 30-ата минута чрез Базил де Карвальо. В началото на второто полувреме Кристовао Рамос бе изгонен с втори жълт картон от главния рефер Георги Костадинов. Ловчанлии се възползваха от численото си предимство и изравниха в 63-ата минута чрез Георги Миланов. Десет минути по-късно обаче и „оранжевите” останах с  10-ма души на терена, след като с втори жълт картон бе изгонен и Александър Цветков. Победният гол за Левски бе дело на резервата Симеон Райков в 84-ата минута.

Гостите зазпочнаха по-активни двубоя и още в първите минути успяха да създадат няколко опасности пред вратата на Пламен Илиев. Удар от малък ъгъл на Исмаил Иса принуди стражът на „сините” да показва рефлекс рано-рано в мача, след което последва поредица от корнери в половината на домакините.

Постепенно обаче отборът на Левски изравни играта и на свой ред започна да поглежда към противниковата врата. Столичани обаче разчитаха главно на дълги извеждащи подавания към Базил де Карвальо, който постоянно попадаше в положение на засада.

С течение на времето „сините” засилиха натиска, но добре организираната отбрана на ловчанлии не им оставяше празни пространства, където да разгръщат атаките си.

Така се стигна до 30-ата минута, когато при наглед безобидна ситуация Небойша Йеленкович извърши нарушение в централната част на терена, а Христо Йовов се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар. Ветеранът на домакините отправи балонно центриране към наказателното поле на ловчанлии, където Базил де Карвальо с глава насочи по перфектен начин топката в мрежата, въпреки че бе с гръб към вратата.

Минутите до края на първата част ще се запомнят с нелеп жълт картон на Кристовао Рамос за извършено нарушение в централната част на терена.

На практика с подновяването на играта португалецът си изкара второ официално предупреждение, с което остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Въпреки, че бяха с човек по-малко, футболистите на Левски не се прибраха в собствената половина и продължиха да търсят втори гол във вратата на своя съперник.

Постепенно обаче ловчанлии взеха надмощие и закономерно стигнаха до изравнително попадение в 63-ата минута след брилянтна акция на Георги Миланов. Националът получи топката на дясното крило, след което навлезе към дъгата на наказателното поле и с мощен удар със силния си ляв крак направи безпомощен Пламен Илиев.

В 74-ата минута и гостите останаха с 10-ма души на терена след като за втори жълт картон играта напусна Александър Цветков.

Възстановяването на численото равенство окрили „сините” и те отново се впуснаха в атака. Така в 84-ата минута резервата Симеон Райков прониза мрежата с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле.

Благодарение на този успех Левски остава плътно зад Лудогорец в класирането, заемайки втора позиция с актив от 22 точки, на 2 зад разградчани. Победата е от изключително важно психологическо значение за "сините", тъй като в следващия кръг ги чака Вечното дерби с ЦСКА. Въпреки поражението момчетата на Христо Стоичков запазват третото място във временното класиране с 13 пункта.

szólj hozzá: lev-lit