3. Левски отново се подигра с публиката си и титлата е мираж след поражение от Лудогорец (видео+снимки)

Гостите от Разград победиха с минималното 1:0, феновете на Левски освиркаха ръководство и футболисти

Отборът на Левски загуби драматично с 0:1 домакинството си на Лудогорец в най-атрактивния сблъсък от 22 кръг на "А" група. "Сините" не успяха да преодолеят сушата си в предни позиции, а и тактически не устояха на играта на разградчани. Единственото попадение в мача бе дело на Иван Стоянов, който в 37-та минута вкара технично след виртуозен пас на Миро Иванов. Двата отбора сътвориха сериозна битка на терена, като през второто полувреме тя бе практикувана и без участието на топката. Левски завърши с 9 човека, като червени картони получиха Старокин и Йовов, а гостите приключиха срещата без изгонения си страж Голубович.

Двубоят започна със страхотна атмосфера, като част от футболистите излязоха с фланелки с номер 19 на националния отбор – символ на подкрепа към борещия се с левкемията Стилиян Петров. Още в 5-та минута играчите на Левски стигнаха до първия удар, въпреки пресата на гостите. Тогава Рамос пробва силен удар от около 25 метра, но вратарят на разградчани Голубович бе на място и спаси.

Секунди по-късно най-активният за домакините днес Тони Калво открадна една топка по левия фланг и нахлу в пеналта на съперника, но бързо бе блокиран. В следващата минута пак той комбинира хубаво с Жуниньо, който центрира меко към Йовов, но капитанът остана под топката.

Играта на Левски продължи да се опира най-вече на центриранията към наказателното поле на гостите, като бранителите в бели екипи седяха добре и не позволяваха да се стигне до инфарктни ситуации. На другия полюс лудогорци пробваха скоростни атаки през центъра и по крилата, като при една такава се наложи стражът Пламен Илиев да излиза напред, за да чисти с глава топката в тъч.

Мирослав Иванов демонстрира хубав удар от пряк свободен, който мина над вратата на Илиев, а когато настъпи 19-та минута на двубоя се случи нещо страхотно за стадионите в България. Присъстващите около 9-10 хиляди фенове ръкопляскаха като един, демонстрирайки подкрепата си за Стилиян Петров. Запалянковците бяха разпънали и транспарант с думите „Стенли, синя България е с теб!“.

В 22-та минута дойде най-чистата ситуация за домакините през първата част. Рамос атакува отдясно и намери Жуниньо на границата на пеналта, като той подаде на свободния Йовов, но последният си поведе твърде силно топката и я подари н Голубович, пропилявайки страхотен шанс за гол. Три минути по-късно Калво пробва силен фронтален изстрел с десния крак от около 25 метра, но кълбото профуча на метър от целта.

Тони Калво продължи да тормози гостите, но дойде 37-та минута, когато те ликуваха след гол за 1:0 на бившия играч на ЦСКА Иван Стоянов. Бившият левскар Мирослав Иванов изведе по перфектен начин Стоянов, който остана очи в очи с Пламен Илиев и технично чукна топката в далечния ъгъл, за да открие.

Пет минути преди края на първата част лудогорци бяха изключително близо до втори гол след уникална грешка на Милиев. Защитникът загуби топката в собственото си наказателно поле и само своевременната намеса на вратаря Илиев предотврати нов гол във вратата на домакините. В продължението на 45-те минути разградчани можеха отново да удвоят, но Диамутен се намеси в последната секунда след извеждащ пас на Гъргоров към негов съотборник на чиста позиция.

Началото на втората част дойде с чисто положения за тима на Ивайло Петев. Още в 48-та минута Миро Иванов комбинира добре с Михаил Александров, който пусна пас пред голлинията на Илиев, но там нямаше кой да засече кълбото за 2:0.

През второто полувреме темпото беше сякаш по-ниско, а играта – често накъсвана. Футболистите на Ивайло Петев се дръпнаха леко назад, като разчитаха повече на качествените си контраатаки, докато „сините“ нямаха ясна идея в офанзивен план. Георги Иванов – Гонзо пусна Иван Цветков и Дарко Тасевски на мястото на Калво и Милиев, като това внесе известна, но недостатъчна свежест в разиграванията.

В 74-та минута Жуниньо грубо настъпи Миро Иванов при шпагат на бившия „син“ състезател, след което настъпи лек хаос и меле на терена. Реферът Георги Иванов бързо охлади страстите, давайки жълт картон на нападателя на домакините.

В заключителните минути офанзивата на Левски бе по-осезаема, но личеше липсата на въображение при последния пас преди гола. В 85-та минута страхотна възможност се откри пред Жуниньо, който стреля силно, но Голубович успя да избие и за пореден път да огорчи атакуващите в синьо играчи. В последните секунди Орлин Старокин фаулира като последен в защитата Иван Стоянов и получи директен червен картон.

В продължението на мача домакините на няколко пъти бяха близо до изравнителен гол, но Грийн и резервата Даниел Младенов не успяха да вкарат. В последните секунди след второ меле на терена бяха изгонени най-дейните в грозните сцени Христо Йовов и Урош Голубович. Играта продължи повече от три минути след края на продължението, но и след 96 минути Лудогорец победи с гола на Иван Стоянов.

Красноречив факт за играта на Левски е скандирането на синята публика в края на мача - "Бездушници!". Феновете на Левски и днес показаха уникалната си подкрепа, но любимците им загубиха срамно у дома.  През втората част запалянковците на "Герена" пяха в един глас и познатия рефрен "Мъри Стоилов", показвайки желанието си той да поеме клуба. Редовното "Батков вън!" също бе част от репертоара и огласяше съоръжението дълго време.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение