3. Левски на Люпко матира Лугогорец в края и постигна първи успех в шампионата (ВИДЕО+СНИМКИ)

В герой за сините се превърна младокът Божидар Краев

Левски победи по изключително драматичен начин Лудогорец с 1:0 в третия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Божидар Краев в първата минута на добавеното време на мача.

Срещата започна нервно. Кафу и Нар влязоха по-остро в единоборство още в началните минути, но реферът Ивайло Стоянов не позволи да ескалира напрежението и се справи със ситуацията.

В 13-ата минута хубава атака на Левски бе завършена с удар от дъгата на наказателното поле на Божидар Краев, но Владо Стоянов успя със сетни сили да избие.

Минутка по-късно бърза контраатака на Лудогорец изведе Вандерсон на чиста позиция. Бразилецът напредна и стреля, но Йоргачевич успя да избие с крак и спаси от сигурен гол своите.

Изключително динамични бяха  първите  22-е минути на мача. След хубава атака на Левски и пропусната възможност от Краев, то Лудогорец направи бърза контра този път от дясно, която завърши с удар на Сисиньо, но Йоргачевич се справи и този път и спаси.

В 24-тата минута Лудогорец оцеля. Роман Прохазка напредна и стреля мощно, а топката се отби от дясната сглобка на вратата.

В 27-ата минута словакът Роман Прохазка бе близо до гола. Аниете центрира от корнер, а Прохазка стреля с глава, но Владо Стоянов се справи избивайки в корнер.

В 67-ата минута Левски пропусна най-добрата ситуация в срещата. Аниете бе намерен в малкото наказателно поле и стреля, но Владо Стоянов със страхотен рефлекс спаси, но трябва да се отбележи, че ударът на испанеца не бе най-добре пласирания.

В 78-ата минута след съприкосновение с Веселин Минев Анисе получи контузия и вероятно ще пропусне първия мач с Виктория Пилзен.

В 87-ата минута Марселиньо стреля от свободен удар, а Йоргачевич закова топката в долния си десен ъгъл.

В 91-ата минута  Левски прати в нокдаун Лудогорец в продължението на срещата. Божидар Краев засече центриране на Прохазка и се превърна в герой за своите, пращайки топката в мрежата.