3. Левски - Черно море, Славия - Ботев (Пд) и Чавдар (Етр) - ЦСКА на осминафиналите за купата (ВИДЕО)

Вижте всички двойки!

В 12:00 ч днес бе теглен жребият за осминафиналите на турнира за Купата на България. Той бе пълен. До тази фаза на надпреварата достигнаха 16 отбора. От тях 11 са от „А” група, 4 от „Б” група и само един от аматьорските – Локомотив (Мездра).

Пет минути преди началото на жребия изпълнителният директор на Левски Константин Баждеков и почетният президент на ЦСКА Димитър Пенев седнаха един до друг на втория ред, като се здрависаха и прегърнаха приятелски.

Novsport.com проследи на живо жребия по реда на изтеглянето на всеки един тим!

Регламент:

- В този кръг участват 16-те победителя от Втори кръг.

- 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.

- Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.

- Първият изтеглен отбор във всяка една двойка ще бъде домакин.

- 8-те победителя продължават в следващия кръг.