3. ГРОСМАЙСТОРСКИ: Лудогорец не даде шанс на Шахтьор, продължава в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кирил Десподов вкара за второто 1:0 на реванша в Белград

Лудогорец се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, след като спечели с 1:0 и реванша срещу Шахтьор (Солигорск).

Мачът се игра пред празните трибуни на стадион “Чукарички” в Белград заради рестрикции на УЕФА към Беларус, а след него първенецът на България си гарантира още най-малко 6 двубоя в Европа.

Голът на Кирил Десподов и продължаването напред с общ резултат 2:0 уреди сблъсък на разменено гостуване със словенския Мура в следващата фаза на пресявките.

Дори и да отпаднат в него, разградчани ще продължат към третия предварителен кръг на Лига Европа, а ако и там бъдат елиминирани, ще получат последен шанс в плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Това, разби се, е най-лошият сценарии за „орлите“, чиято голяма цел е нов пробив в групите на Шампионска лига.

Те започнаха успешно пътя си към тях и продължиха традицията български представител да няма поражение на неутрален терен на международната сцена.

Наставникът им Валдас Дамбраускас направи две промени сред титулярите от първия мач, като вместо на Клаудиу Кешеру и Бернард Текпетей заложи на Пиерос Сотириу и Вандерсон в предни позиции.

Първата добра възможност в мача се откри точно пред кипърския нападател още в 3-ата минута, когато той засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

Впоследствие Лудогорец овладя инициативата и се настани в половината на съперника си и в 14-ата минута отново бе близо до попадение, след нов ъглов удар, ала този път капитанът Антон Недялков бе блокиран в пеналта.

Домакините имаха шанс в 20-ата минута, след статично положение, но именно Недялков бе над всички в наказателното поле и изчисти с глава, а впоследствие опитът за прехвърлящ удар на Дембо Дарбо несполучи.

В средата на първото полувреме мачът бе прекъснат заради високите температури, накарали наставника на разградчани да отмени тренировката на „орлите“ в деня на срещата.

Скоро след подновяването на играта пред домакините се откри и първото чисто голово положение. Нападателят им Дарбо се измъкна от Игро Пластун и се озова сам срещу вратаря, но Кристиан Кахлина показа класа и спаси удара му, за да запази нулевото равенство.

Последваха два корнера за разградчани, които обаче не доведоха до опасност пред вратата на домакините. В добавеното време на първата част Кирил Десподов отправи опасен изстрел, но Александър Гутор спаси и така почивката дойде при резултат 0:0.

Точно след нея обаче той можеше да бъде променен, тъй като в 47-ата минута домакините организираха добра контраатака и Валон Ахмеди стигна до аутлинията.

Оттам албанецът опита прострелно центриране, което създаде проблеми на защитата в зелено, но в крайна сметка тя все пак успя да се справи и изчисти.

В 55-ата минута отново Сотириу засече с глава центриране от корнер, ала прати топката покрай целта. След изтичането на час игра двамата наставници извършиха по една смяна и в състава на Лудогорец се появи Алекс Сантана за сметка на Вандерсон.

Не след дълго разградчани нанесоха своя решителен удар. Това се случи след корнер за домакините и контраатака, при която Каули бе изведен на фланга и веднага намери непокрития пред дъгата на пеналта Кирил Десподов.

Българският национал хладнокръвно овладя, след което не остави шансове на вратаря с изстрел в далечния ъгъл, за да открие резултата в 71-ата минута.

Скоро след това двубоят бе прекъснат отново за освежаване на футболистите, а Дамбраускас извръши още една промяна и извади Десподов за сметка на Мавис Чибота.

До края повече попадения не паднаха и така Лудогорец продължава към втория предварителен кръг на Шампионската лига.

В него, както вече споменахме, разградчани ще срещнат словенския първенец Мура.

Те ще гостуват в първата среща на 21 юли, а седмица по-късно са домакини за реванша в Разград.

ШАХТЬОР (СОЛИГОРСК) – ЛУДОГОРЕЦ 0:1 (0:2 общ резултат)
0:1 Кирил Десподов (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ШАХТЬОР (СОЛИГОРСК): 30. Гутор, 99. Шевченко, 21. Филипенко, 20. Сачивко, 5. Антич, 77. Кендиш (к), 27. Сьоке, 10. Ахмеди, 22. Стасевич, 12. Иванович, 88. Дарбо;
Треньор: Роман Григорчук;

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 3. Недялков (к), 30. Пластун, 24. Вердон, 22. Икоко, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 95. Каули, 11. Десподов, 88. Вандерсон, 19. Сотириу;
Треньор: Валдас Дамбраускас;

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение