3. Головата суша на Кешеру достигна почти 7 часа

Головата суша на Кешеру достигна почти 7 часа

Шверчок също е длъжник на отбора

Изглежда, че голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешеру не се намира в добра форма.

Нападателят на родния шампион вече в 6 поредни мача няма вкаран гол. За последно той се разписа при победата с 1:0 над Славия за Суперкупата на България.

Оттогава насам той има 405 изиграни минути, или почти 7 часа, в които не е опъвал противниковата мрежа. В три от тези шест мача той остана на терена през всичките 90 минути, веднъж беше сменен след час игра и два пъти влезе от пейката.

При победата над Зрински Мостар с 1:0 той беше с основна заслуга резултатът да не е по-голям в полза на Лудогорец, след като пропусна няколко чисти положения.

Румънецът все пак ще има отлична възможност да прекъсне тази суша в предстоящото гостуване в неделя на Витоша (Бистрица) в мач от Първа лига.

Положението при конкурента му в атаката на "орлите" Якуб Шверчок не е много по-различно. И четирите гола на поляка през този сезон са срещу Крусейдърс, а в останалите срещи той няма нито едно попадение.