3. Дубълът на Лудогорец завърши 1:1 със Созопол

Дубълът на Лудогорец завърши 1:1 със Созопол

Моряците стигнаха до равенството пет минути преди края

Лудогорец II изигра добър мач срещу Созопол, бе по-активният отбор и създаде повече голови положения, но пет минути преди края на редовното време допусна гол за крайното 1:1 и не успя да вземе трите точки. Мачът от VIII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Още в 4-та минута Цветослав Петров изненада от пряк свободен удар вратаря на гостите Стамен Бояджиев с фалцов удар от малък ъгъл. Стражът обаче успя да изчисти в корнер. В 6-та минута Тихомир Димитров засече от няколко метра с глава центриране от корнер, но не намери очертанията на вратата. В 15-та минута шут от границата на наказателното поле отправи Хюсеин Кельовлуев, но топката премина край целта.  В 21-та минута Цветослав Петров и Петър Георгиев разиграха добре, а Георгиев стреля от около 15-16 метра, но отново извън очертанията на вратата. В 42-та минута Хюсеин Кельовлуев нахлу в наказателното поле и стреля, но Бояджиев спаси. Първото полувреме завърши без голове.

Още в 47-та минута Цветослав Петров проби на скорост и изведе в отлична позиция Кельовлуев, бързакът обаче не намери добре топката. В 59-та минута стражът на Созопол се размина с една центрирана от ъглов удар топка, но в настъпилата суматоха малко не достигна на Велислав Минков да прати кълбото в мрежата. В 64-та минута "орлите" матираха отбраната на гостите с отлична тройна комбинация започнала от Цветослав Петров, преминала през Владислав Найденов и завършена хладнокръвно от Хюсеин Кельовлуев. В 85-та минута бранителите в "зелено" подцениха една центрирана в наказателното поле топка и Венцислав Гюзелев с глава изравни.

Днес изиграхме добър мач, но не успяхме да спечелим. Показахме слабости в единоборствата и борбата за втора топка. Направихме и доста пропуски. Жалко, че въпреки силното представяне имаме едва четири точки от последните три мача, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.

ЦСКА ще се връща към победите срещу Септември София

"Армейците" вдигнаха нивото в последния месец и търсят засължителни три точки днес

Гонзо за протеста срещу БФС: Феновете нападнаха националния отбор

"Тези фенове бяха против България", каза президентът на БФС

Ботев Пд се връща на "Колежа" за тежък тест с Левски

"Сините" искат да продължат напрежението над Лудогорец с нова победа

Загорчич атакува Венци Стефанов: Вярвате на човек, който говори глупости (ВИДЕО)