3. Домусчиев: В България този съдия щяха да са го убили, да са му запалили къщата и да са му изклали семейството (видео)

„Според мен този мач трябва да се разследва от УЕФА за черно тото, а не срещи от българското първенство”

Участие в "черно тото" на съдийската бригада заподозря собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев след четвъртата загуба на отбора по време на втория подготвителен лагер в Испания.

Българският шампион отстъпваше на Легия Варшава с 0:1 десетина минути преди края на мача
, белязан от слабо съдийство на испанския рефер от Сегунда дивисион Раул Гарсия, който първо отмени два гола на разградчани, а в 80-ата минута реши скандално да прекрати контролата, защото играчите на "орлите" не се съгласиха с едно от няколкото му спорни отсъждания.

Впоследствие бесният Домусчиев използва изключително силни думи по адрес на рефера:

„Според мен този мач трябва да се разследва от УЕФА за черно тото, а не срещи от българското първенство.

Аз за първи път в живота си виждам съдии, вместо да раздадат червени и жълти картони, били те справедливи или не, да станат и да си заминат като някакви проститутки.

Това в България, този съдия щяха да са го убили, да са му запалили къщата и да са му изклали семейството.

И щяха да са уволнили шефа на Съдийската комисия, че и Боби Михайлов щеше да си е подал оставката, ако такъв рефер свири в България”, бе емоционалният коментар на Домусчиев пред ТВ7, след което обясни и предстоящата раздяла през лятото с капитана на Лудогорец Емил Гъргоров:

„Искам да ви кажа, че Емил Гъргоров е най-скъпоплатеният футболист в България. Смея да го твърдя, макар че не искам да споменавам цифри.

Разберете, той е най-скъпоплатеният играч в нашето първенство… няма (Мишел) Платини, няма Млатини, няма тоя или ония. Ние му предложихме абсолютно същите условия и не договор за няколко години, а такъв до живот, ако иска.”