3. Четири формации на Нефтохимик изиграха контроли с несебърски отбори

Четири формации на Нефтохимик изиграха контроли с несебърски отбори

Малките "шейхове" с две победи над Атлетик

Четири от формациите на Нефтохимик изиграха контролни срещи с отбори от Несебър. Проверките бяха изключително полезни за малките „шейхове“ преди скорошното подновяване на пролетните първенства.

В спортен център „Изгрев“ най-малките таланти на „зелената“ академия – децата родени през 2009 и 2010, водени от Венелин Петков, извоюваха две победи над своите връстници от Атлетик Несебър. Те показаха отлични умения и се наложиха съответно с 6:2 и 5:2.

На стадион Несебър Нефтохимик U15 (набор 2003 и 2004 г.), с треньор Георги Терзиев, се изправи срещу юношите на ОФК Несебър, родени през 2001/2002 г. Срещу по-големите си съперници „шейховете“ записаха равенство 2:2. През първата част Нефтохимик имаше неоспоримо преимущество на терена, но домакините успяха да поведат още във 2-ра минута, след грешка в отбраната на бургаския тим. След 10 минути игра „шейховете“ изравниха. След асистенция на Никола Сиврилов, Денис Реджеб бе точен за 1:1. До почивката Нефтохимик създаде няколко чисти положения, но не успя да поведе отново. Това се случи в началото на втората част когато отново Денис Реджеб бе точен, след като направи индивидуален пробив. „Шейховете“ запазиха предимството си почти до края на двубоя, но две минути преди последния съдийски сигнал домакините изравниха, след удар от фаул.

В другия мач на стадион Несебър се срещнаха отборите на Нефтохимик набор 2005 г. и Несебър набор 2003/2004 г. В нея бургаските деца, водени от Тодор Койчев, отстъпиха на по-големите си съперници с 0:2. Отборът на Нефтохимик се представи отлично и контролата бе от изключителна полза за обиграването на тима, към който на полусезона се присъединиха няколко нови състезатели. „Шейховете“ надиграха несебърлии, но в последните 5 минути допуснаха грешки, които им костваха два гола в своята врата.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!