3. "Червените" фенове видяха трагедия, а не обещаният спектакъл

"Червените" фенове видяха трагедия, а не обещаният спектакъл

ЦСКА катастрофира при официалното си представяне - 2:5 от кипърския Олимпиакос

ЦСКА не изигра спектакъл в официалното си представяне за новия сезон.

„Червените” бяха трагични срещу кипърския Олимпиакос, новак в първа дивизия на страната, като загубиха катастрофално с 2:5 на Националния стадион „Васил Левски”, предаде репортер на Novsport.com.

Преди началото на мача настроението у 31-кратните шампиони бе отлично. Над 5000 привърженици аплодираха футболистите, които ще гледат през новия сезон. След третия гол в полза на гостите обаче, техните нерви не издържаха и започнаха да отправят нецензурни реплики към босовете на клуба. Те се обърнаха към ръководството с възгласите „Оставка” и „Искаме спектакъл”. Последваха още рефрени от типа – „Колко лева за билет?” и отговор „10 лева за билет”. В ложите на стадиона се бе събрало цялото кралско войнство на ЦСКА – собствениците Димитър Борисов и Иво Иванов, почетният президент Димитър Пенев, спортно-техническият директор Емил Костадинов и изпълнителният директор Венцислав Живков.

До 75 минута „червените” на Павел Дочев бяха трагични. Последваха няколко силни минути и попадения на Томи Костадинов и Спас Делев. Все пак се стигна до катастрофална загуба, а мачовете в Лига Европа и вечното дерби с Левски са само след седмица.

Двата тима започнаха много слабо срещата, като до 20-ата минута липсваха головите положения пред двете врати, а изобилстваха единоборствата в средата на терена.

Минута по-късно топката бе центрирана в наказателното поле на ЦСКА, Маркиньос бе надскочен от играч на кипърския тим, който насочи кълбото към вратата на Караджов, но то срещна гредата. Точна добавка обаче направи Кенмогне и резултатът бе открит.

Логично, последва активизиране в редиците на ЦСКА. В 31-ата минута фрапантен пропуск направи Маркиньос, който от три метра не успя да насочи добре с глава отлично центриране на Делев и топката мина над вратата. Малко по-късно отново бързоногото кълбо центрира добре в пеналта, но този път Виданов не бе точен. В края на първата част се стигна до още две опасности пред вратата на Олимпиакос, но гол не падна.

На почивката Дочев пусна в игра Чавдаров, Трифонов и Галчев, докато наставникът на клуба от Никозия замени всичките си единадесет играчи. Втората част обаче започна по изключително слаб начин за „червените”. Сотиру бе изведен добре по левия фланг, незнайно защо Чавдаров тръгна да го пресреща и футболистът на Олимпиакос мушна топката между краката му – 0:2.

Феновете на ЦСКА пък започнаха да скандират „Искаме спектакъл”, какъвто бе обещан от ръководството на клуба след въвеждането на новите, изключително високи цени на билетите за привържениците. Грешките в защитата на „армейците” продължиха и след втория гол като на Виданов се наложи да чисти коженото кълбо на метър от голлинията.

Трагедията на ЦСКА стана пълна след 55 минути игра. След грешка на Виданов Онейма излезе очи в очи с Чавдаров, вратарят успя да отрази неговия изстрел, но кълбото попадна у Мартинс, който на празна врата не сгреши. Под бурните освиркания на стадиона, играчите на Павел Дочев тръгнаха в атака. Пропуски обаче направиха Стоянов и Мигел.

В 65-ата нова грешка в отбрана и нов гол. Този път голмайстор за кипърци бе Давид. Дочев замени трагичния днес Виданов, залагайки на Попов. В 74-ата минута гостите можеха да вкарат пети гол, но Онейма стреля в гредата.

Малко по-късно след опасен шут на Маркиньос кълбото мина на сантиметри над вратата, а Трифонов не успя да се разпише от чиста позиция. Все пак ЦСКА намали изоставането си в 78-ата минута. Маркиньос подаде към Костадинов и той вкара за 1:4. 5 по-късно Делев стреля отдалеч, след което топката срещна десния стълб и влезе във вратата на Олимпиакос.

Головата фиеста обаче не спря до тук. Онейма навлезе мощно през центъра в пеналта на българите и бе точен за 5:2.

ЦСКА загуби с 2:5, а мачовете в Лига Европа и „А” група чукат на вратата. Вечното дерби с Левски е следващата неделя, а няколко дни по-рано е и първият мач на тима в евротурнирите.

(2:5) Онейма 85’

ЦСКА: Караджов (46’ Чавдаров); Й. Минев, Виданов (67’ Попов), Акуаро, К. Стоянов; Т. Янчев (к.), Тиеро (46’ Галчев); Делев, Маркиньос, Тонев (46’ Трифонов); Руи Мигел (75’ Костадинов);

ОЛИМПИАКОС: Сехус, Кенмогне, Жоао Паоло, Родейро, Баяно, Да Силва, Немсио, Фабриньо, Алкивадес, Уилхън, Жуниор;

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор