3. Червената трагедия продължава (видео)

Червената трагедия продължава (видео)

ЦСКА не успя да бие и Видима - 2:2

Трагичното представяне на ЦСКА продължава. Тимът на Павел Дочев изигра поредния си слаб мач и не успя да победи Видима-Раковски в Севлиево.

Мачът от 3-ия кръг завърши при резултат 2:2. Това бе първа точка за „армейците” след двете загуби от Левски и Черноморец. Новаците пък все още не са победени през шампионата и вече имат 5 точки в актива си.

Вицешампионът водеше с 2:1 до 77-ата минута, когато след грешка на Виданов Ашимов направи 2:2. Преди това Делев откри резултата в 4-ата минута, Заков изравни от дузпа в 22-ата, а Маркиньос в 41-ата направи 2:1.

Видима игра и с човек по-малко от 63-ата минута, но въпреки това успя да спечели точката.

Павел Дочев не можеше да разчита на наказаните Акуаро и Галчев като на техните места започнаха Виданов и Янев. Атаката на тима водеше португалецът Руи Мигел. За Видима пък започва бившият армеец Бранеков.

Както в мача срещу Черноморец, „червените” започнаха вихрено и още в 4-ата минута откриха резултата. Мигел направи много добър самостоятелен рейд, ударът му бе блокиран от защитник на Видима, но топката попадна на волето на Делев и той порази мрежата за 1:0.

Видима бе стъписана в началото и ЦСКА продължи да доминира. Контузия в 20-ата минута получи централният бранител Попов и в игра се появи италианецът Еспозито. Само две минути след смяната, Дечев извърши нарушение в наказателното поле срещу Заков и главният съдия Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшия в ситуацията и въпреки че Караджов хвана ъгъла, резултатът стана 1:1.

Последваха няколко спокойни минути в жегата в Севлиево. Чисти голови положения се откриха пред Янчев и Мигел, но те не успяха да ги оползотворят.

Все пак в края на първата част играчите на Дочев успяха да вкарат второ попадение. Делев спря добре на гърди една дълга топка към него и след като я овладя намери Маркиньос на метър извън наказателното поле. От там бразилецът с техничен шут вкара за 2:1 в полза на гостите от София.

Контузия получи и младокът Дечев, което принуди Дочев да пусне като десен краен бранител Тиеро. „Армейците” започнаха по-добре втората част. В 63-ата минута играчът на Видима Цветков получи втори жълт картон и домакините останаха с човек по-малко. Логично последваха опасности пред Илиев, но Делев и Маркиньос не бяха точни.

Като от нищото, в 77-ата минута, резултатът бе изравнен – 2:2. Владимиров центрира от свободен удар, Виданов се намеси отчайващо с глава и за Ашимов не бе трудно да простреля Караджов. Дочев реагира моментално – извади влезлият на почивката Тиеро и пусна Костадинов.
ЦСКА тръгна в атака. Центриранията на Делев обаче не даваха резултат. Изстрел на Янев пък мина на метър покрай вратата. В последната минута на добавеното време и Ашимов пое пътя към съблекалните за втори жълт картон.