3. Черноморец с резонна победа над Пирин на „Лазур” – 1:0 (видео)

Черноморец с резонна победа над Пирин на „Лазур” – 1:0 (видео)

Отборът на Черноморец (Бургас) постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с минималното 1:0 над закъсалия тим на Пирин, за когото това бе 8-и мач без победа в шампионата

Отборът на Черноморец (Бургас) постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с минималното 1:0 над закъсалия тим на Пирин, за когото това бе 8-и мач без победа в шампионата. Срещата се игра на стадион „Лазур” и бе последна от програмата на 14-ия кръг на родната „А” група. Единственото попадение пък бе дело на Адриан Фернандес в 39-ата минута.

Двубоят започна лошо за гостите, след като централният им бранител Георги Георгиев получи травма още в 5-та минута и трябваше да бъде заменен от Диян Молдованов. Иначе домакините осъществиха натиск още от самото начало, но чистите голови положения липсваха.

Първият удар към едва от двете врати дойде в 15-ата минута, след като Старокин засече с глава центриране от корнер на Нуньо, но топката премина високо над вратата на гостите. 15 минути по-късно дойде и първият шут към Борел, ала изстрелът на Стойков бе неточен. 120 секунди след това Кондев стреля с десния крак от около 20 метра, но отново над напречната греда на „акулите”.

След 35-ата минута домакините натиснаха здраво своя съперник, а Андонов отправи опасен удар от фаул, който за негово съжаление прелетя над вратата на гостите. Минутка по-късно, пак Андонов, шутира много силно от около 30 метра, но Макенджиев спаси, в следващата атака Хайри намери Койта в наказателното поле, французинът стреля, ала стражът на „орлетата” отново бе на мястото си.

Така се стигна до 39-ата минута, когато Нуньо изведе Койта в наказателното поле, нападателят продължи към далечната греда, където притича Фернандес, който с десния крак откри резултата – 1:0.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за бургазлии.

Втората част стартира с опасен шут на Кондев с левия крак, който обаче премина много близо до дясната греда на Борел. В 56-ата минута пък Старокин центрира отляво, Койта надскочи Макенджиев, но ударът му с глава излезе в аут. 3 минути по-късно Златковски стреля с десния крак извън пределите на наказателното поле, но и този път топката премина покрай вратата на „акулите”.

Най-чистото положение за Пирин пък дойде в 66-ата минута, когато Кондев изведе резервата Иванов в наказателното поле, вторият шутира с десния крак, ала Борел показа добър рефлекс и спаси с една ръка. 5 минути по-късно Нуньо центрира от корнер, Андонов засече с глава, но право в обятията на стража на „орлетата”.

Така дойде 78-ата минута, когато Нуньо стреля от фаул почти от центъра на терена, опитвайки да прехвърли Макенджиев, но кълбото срещна напречната греда и излезе в аут. В 83-ата минута пък Койта отправи тежък удар с десния крак от далечна дистанция, ала стражът на Пирин парира добре. В 92-ата минута пък, Хайри стреля с глава след центриране в наказателното поле, но топката за втори път срещна напречната греда на гостите.

До края на двубоя нов гол не падна и така Черноморец победи Пирин с 1:0 в последния мач от 14-ия кръг на „А” група.

След тази победа Черноморец остава на 3-о място във временното класиране, като вече има 28 точки, на 1 зад 2-ия Левски и на 6 зад лидера Литекс. Гостите от Пирин пък са 13-и с актив от 10 точки.

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира