3. Черноморец излезе начело в "А" група след 2:1 над Пирин

Черноморец излезе начело в "А" група след 2:1 над Пирин

Отборът на Красимир Балъков стигна до победата, въпреки че игра с 10 души в продължение на 43 минути.

Отборът на Черноморец постигна поредна победа в родния шампионат, надигравайки с 2:1 състава на Пирин. Срещата се игра на стадион „Лазур” в Бургас и бе от програмата на 6-ия кръг на „А” група. Домакините завършиха двубоя с 10 човека, но въпреки това успяха да вземат трите точки след по-активна игра през втората част. С актив от 16 точки, отборът на Красимир Балъков вече е лидер в класирането.

Срещата започна доста скучно като в началото и двата тима допускаха множество грешки в центъра на терена. В 29-ата минута Кардосо от домакините опита удар от средна дистанция, но той бе много анемичен и излезе в аут. В 34-ата „орлетата” изненадващо излязоха напред в резултата, след като Пеев центрира от корнер, кълбото се отби в крак на бранител на "акулите" и попадна в Коцев, който откри след удар с десния крак в далечния ъгъл. Радостта на играчите на Пирин обаче трая едва 180 секунди, тъй като в 37-ата Гонзалес изстреля истинска бомба от фаул, Ганев изпусна топката, която бе добита от резервата Венцислав Бонев.

До края на първата част не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Второто полувреме започна с изгонването на Кардосо от домакините. В 47-ата минута Спасов му показа втори жълт картон за груб фаул срещу голмайстора на Пирин Коцев. След като останаха с 10 души, „акулите” се активизираха и започнаха да владеят топката далеч повече от своя опонент. В 64-ата минута Ганев направи нова непростима грешка, изпускайки кълбото от корнер. Топката попадна в краката на Фернандес, но той не успя да намери очертанията на "орловата" врата.

Така дойде 69-ата минута, когато в полето на гостите настъпи истинско меле. Станчев направи нескопосан опит да изчисти топката, но Фернандес му направи шпагат, отклонявайки топката към резервата Дуду, който с глава изведе "акулите" напред. В 81-ата капитанът на „акулите” Дянков стреля от средна дистанция, но Ганев успя да спаси, предотвратявайки нов гол в своята мрежа. Последното опасно положение в мача се откри пред „орлетата”. Това стана в 83-ата минута, когато Коцев направи няколко финта в полето на домакините и опита удар в далечния ъгъл, но Борел се разтегна добре и изби в ъглов удар.

До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и така „акулите” се поздравиха с победа с 2:1 над тима на Пирин.

Треньорът на пазарджиклии коментира равенството с Ботев Враца

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив София (СЪСТАВИ)

Следете на живо дебюта на Антон Велков начело на "железничарите"

Шок! Илия Груев аут за близо половин година

Новината обяви националният селекционер Илиан Илиев

Генчев: След такава загуба трудно се спи

Треньорът на Левски със съобщение във фейсбук

Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха

Двата отбора не се победиха на „Лаута“ – 1:1, резерва на пазарджиклии с червен картон

Илиан Илиев: Беше важно да върнем живеца и ентусиазма в националния отбор

Направихме крачка напред да преодолеем напрежението, но него винаги ще го има, каза националният селекционер