3. Черно море съсипа Верея и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море съсипа Верея и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" спечелиха визитата си в Стара Загора с 4:0

Черно море спечели с категоричното 4:0 гостуването си на Верея във втория кръг на Първа лига и зае първото място в класирането с пълен актив след две срещи и голова разлика 5:0. Верея пък остава с точка в актива си след нулево реми с Берое в първия кръг и след 180 минути игра още няма отбелязан гол.

„Моряците” вкараха по два гола в отделните части, като през първите 45 минути точни за гостите бяха Сукуп (4`) и Мариян Огнянов (28`), а през второто полувреме Огнянов направи класиката в 77-ата, а Чунчуков оформи крайното 0:4 пет по-късно.

Черно море нанесе сериозен удар на съперника си още в 4-ата минута на двубоя. Мариян Огнянов матира отбраната с отлично подаване за включващия се отдясно Ондрей Сукуп, който надбяга бранител на домакините и чукна топката покрай излезлия вратар на заралии.

Веднага след попадението Верея имаше отлична възможност да върне равенството, но Георги Андонов пропусна да вкара от чиста позиция.

Чунчуков и Зехиров се разминаха с топката в 13-ата минута след центриране на Божилов, а няколко по-късно Емил Михайлов увисна при центрирана топка, но Домовчийски не успя да насочи към опразнената врата.

В 28-ата минута отново главни действащи лица за гостите бяха Сукуп и Огнянов, като този път ролите се размениха – Сукуп центрира в пеналта, където Огнянов с глава прати в левия ъгъл за 2:0.

Верея продължи да търси гола и след почивката, но като цяло темпото на игра спадна през вторите 45 минути.

Без особена офанзива гостите стигнаха до трети гол в 77-ата минута. Чунчуков умело задържа между двама и намери във вратарското поле Зехиров, той бързо пусна за Мариян Огнянов и след втория му опит отбеляза втория си гол в мача и общо трети за гостуващия тим.

Пет по-късно Цветелин Чунчуков бе изведен в предни позиции, Иво Ивано се подхлъзна и не успя да попречи на нападателя да вкара четвъртия гол за Черно море.

Бенгюзов в 85-ата пробва далечен удар, но топката срещна страничната греда, а резервата на Черно море Марек Кузма също нацели гредата в добавеното време, останал сам срещу Михайлов.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение