3. Черно море обърна Пирин (ГД) в контрола, Пантерата герой за „моряците”

Черно море обърна Пирин (ГД) в контрола, Пантерата герой за „моряците”

Паломино влезе като резерва и вкара двата гола, дебют за неврокопчани направиха Ипо, Крачунов и Драги Коцев, съобщи кореспондент на Novsport.com

Черно море победи с 2:1 новака в „А” група Пирин (Гоце Делчев) в предпоследната си контрола от лагера в Банско, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Заради натоварения график на стадион „Свети Петър” в Банско, от щаба на „моряците” прояви разбиране и контролата с неврокопчани се изигра на терена в Добринище.

Венецуелският нападател на „моряците” Хермес Паломино влезе като резерва и вкара двата гола за състава на Черно море, който осъществи пълен обрат в мача и стигна до победата с 2:1.

Иначе Пирин (ГД) поведе в 18-ата минута, когато точен от фаул бе капитанът Петър Лазаров. През втората част играчите на Черно море успяха да обърнат развоя на мача. Треньорът Стефан Генов направи пет смени и в игра се появиха Мартин Дечев, Ивелин Янев, Бекир Расим, Хермес Паломино и Илиян Капитанов.

В 56-ата минута Черно море възстанови равенството след попадение на резервата Паломино. Пет минути преди изравнителното попадение, Пантерата направи пропуск от изгодна позиция, но в 64-ата минута той се разписа за втори път и помогна на Черно море да стигне до пълен обрат, засичайки от въздуха топката в мрежата на Пирин след разбъркване в наказателното поле.

Дебют за Пирин (ГД), макар и неофициален, през първото полувреме направи Драги Коцев, който идва като преотстъпен за един сезон от Локо (Пд).

След почивката треньорът на новаците Яков Папарков изпробва французина Жуниор Ипо и българския защитник Стефан Крачунов. За последно Ипо е играл в отбор от четвърта френска лига. Крачунов е юноша на Марица и е играл за Калиакра (Каварна) в А група.

В началото на новата седмица Пирин (ГД) играе още две контроли. В понеделник от 18.00 часа срещу Монтана в Тетевен и във вторник, по същото време, срещу Светкавица в Мурсалево. Последната контрола на Черноморе от лагера в Банско пък е в сряда срещу Септември (Симитли).

Състав Черно море: Георги Китанов,Сашо Александров , Александър Александров , Росен Колев, Детелин Димитров, Стамен Ангелов,Георги Илиев – кап, Дончо Атанасов, Жеан Карлос, Марлон Фернандес, Мирослав Манолов;

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)