3. Бучино е победител в "Селската спартакиада" по футбол в Благоевград

Бучино е победител в "Селската спартакиада" по футбол в Благоевград

Отборът на Бучино спечели първото място по футбол на малки врати в двудневната "Селска спартакиада", която се проведе на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Събитието бе организирано от Гражданско сдружение Екип. В жестока конкуренция на 19 отбора от региона, които се записаха да участват в турнира, съставът на Бучино надделя на финала с 4:1 над тима сформиран от с.Делвино. Победителите освен купа за първото място, прибраха още и 180 лева парична награда, осигурени от организаторите на спортната проява. Отборът на Делвино също взе парична награда в размер на 50 лева за второто си място в надпреварата.

Отборът на Бучино спечели първото място по футбол на малки врати в двудневната "Селска спартакиада", която се проведе на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Събитието бе организирано от Гражданско сдружение Екип. В жестока конкуренция на 19 отбора от региона, които се записаха да участват в турнира, съставът на Бучино надделя на финала с 4:1 над тима сформиран от с.Делвино. Победителите освен купа за първото място, прибраха още и 180 лева парична награда, осигурени от организаторите на спортната проява. Отборът на Делвино също взе парична награда в размер на 50 лева за второто си място в надпреварата.

При най-малките, които изявиха желание да ритат на малки врати победител стана тимът от с. Церово, а техен съперник на финала беше отново отбор на Делвино, който този път отстъпи с 0:2 и за пореден път остана на второто място. Все пак след два изгубени финала състезателите от Делвино бяха най-добри на шах и заслужено спечелиха първото място в интелигентния спорт, като освен всичко взеха и 100 лева от наградния фонд. Освен футбол и шах, любителите на спорта имаха възможност да се състезават в дисциплините дърпане на въже, скачане с чували и канадска борба.

Спортният празник завърши с демонстративен мач по футбол между организаторите от Екип и община Благоевград. Капитани на двата отбора бяха Владимир Елезов, който е председател на ГС Екип, а на общинарите зам.кметът на Благоевград Валентин Василев. Двата отбора не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 4:4. Големия интерес към „Спартакиадата” накара организаторите още от сега да заявят, че следващата година тя ще се повтори, а арена на спортните битки отново ще бъде стадиона в Благоевград, който до тогава се очаква да е с напълно подновено тревно покритие.