3. Бруно Акрапович влиза в историята на българския футбол

Бруно Акрапович влиза в историята на българския футбол

ЦСКА търси втори успех срещу швейцарци в София

В четвъртък вечерта Бруно Акрапович ще запише за пореден път името си срещу уникално постижение в българския футбол.

След като спечели две купи на България с Локо (Пд), босненецът ще стане първият треньор, който в рамките на един сезон ще води два различни наши отбора в Европа.

При това в идентичен турнир, пише „Мач Телеграф“.

С „черно-белите“ той елиминира Искра (Даниловград) от Черна гора, за да отпадне в паметен мач с Тотнъм в предварителните кръгове на Лига Европа, а сега с ЦСКА ще дебютира в груповата фаза на състезанието.

Мачът срещу Йънг Бойс ще бъде едва четвъртият, в който „армейците“ приемат противник от Швейцария, отчита „Тема спорт“.

В досегашните три домакинства балансът на „червените“ е 1 победа, 1 равенство и 1 загуба при голова разлика 2:3, като опоненти от страната на банките и шоколадите са били три различни тима, а „жълто-черните“ от Берн ще са четвъртият.

За първи път жребият отрежда армейско-швейцарски сблъсък през сезон 1977/78 в 1/32-финалите за Купата на УЕФА.

Първото препятствие за ЦСКА се казва Цюрих, но то се оказва непреодолимо за тима на треньора Никола Ковачев-Тулата. На "Летцигрунд" съперникът печели с 1:0 с гол на Ризи още в 4-ата минута.

Реваншът на "Армията" на 28.09.1977 г. тръгва добре и Пламен Марков бележи в 32-ата минута, а до края ново попадение не пада и битката влиза в продължения. Там в 105-ата Кучинота е точен за 1:1 и праща швейцарците напред.

Трябва да се отбележи, че извън статистиката остава победата в София с 2:0 над Цюрих от юни 1986-а в групите на Интертото, тъй като турнирът се води неофициален (като гости „червените“ падат 1:3).

През есента на 1998 година ЦСКА елиминира Сервет в първия кръг на Купата на УЕФА след паметен успех с 1:0 в София.

Първата среща е загубена с 1:2, след като Вальо Станчев открива. В реванша пак той вкарва с глава скъпоценния гол и класира тима напред.

Третата среща е отпреди 11 лета - с Базел, в групите на Лига Европа. Там швейцарците печелят с 3:1, а в София два гола на Алекс Фрай носят нов успех за „синьо-червените“, а ЦСКА остава последен в група Е.
Официално: Опитен испанец смени Ачиари в Берое

Клубът от Първа лига предприе изненадваща треньорска рокада след 1:0 над Славия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф