3. Берое „честити” титлата на Лудогорец с победа в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое „честити” титлата на Лудогорец с победа в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии победиха с 2:0 и си гарантираха третата позиция в класирането

Берое победи Лудогорец в двубой от предпоследния 35-и кръг на А група. Срещата в Разград завърши при резултат 2:0. Това бе последния домакински мач на „орлите” за този сезон. След него те получиха златните си медали и шампионската титла, която е пета поредна.

Феновете на разградчани създадоха атмосфера с факли, димки в зелен цвят и огромен транспарант, опънат в началото, изобразяващ всички титли на тима.

Старши треньора на разградчани Георги Дерменджиев бе дал почивка на почти всички основни играчи. Наставникът заложи на резервите и момчета от втория отбор на „орлите”. Това се отрази на начина, по който изглеждаха шампионите и за цялото първо полувреме успяха да създадат едва само две опасности пред вратата, пазена от Илко Пиргов.

С тази победа старозагорци си гарантираха третото място в крайното класиране.

Берое стоя по-добре на терена и действаше стабилно в защита. Гостите от Стара Загора откриха резултата в 11-ата минута след много добра атака. Георги Божилов изведе по великолепен начин Емин Ахмед, той надбяга Витиня, излезе сам срещу Аргилашки и се разписа с удар по земята.

В 20-ата минута заралии бяха много близо до нов гол. Том центрира от пряк свободен, в наказателното поле Иво Иванов засече с глава и отправи коварен удар. Георги Аргилашки обаче бе на мястото си и изби в ъглов.

Най-доброто положение за домакините се случи в след половин час игра. Браян Ангулов намери с майсторски пас младия Янаки Смирнов, който се озова сам срещу Пиргон и стреля от движение, но прати над вратата.

В 35-ата минута Берое удвои преднината си. Станислав Костов центрира от ъглов, в наказателното поле Венцислав Василев надскочи Смирнов и с глава не остави никакъв шанс на Аргилашки.

Лудогорец започна по-агресивно второто полувреме и наложи темпо, което запази до края. Гостите приеха играта в своята половина и до последния съдийски сигнал предимно се браниха, като разчитаха на контраатаки. Вратарят Георги Аргилашки нямаше почти никаква работа до края на двубоя.

В 65-ата минута „орлите” можеха да намалят изоставането си. Ангуло центрира от ъглов, в наказателното поле Анисе игра с глава и от близо отправи удар, който обаче бе отразен вещо от Пиргов.

ОФИЦИАЛНО: Септември привлече национал на Мозамбик

Септември привлече в редиците си германският полузащитник Алфонс Антонио Чико Амаде