3. Беласица съсипа Миньор в Перник - 3:0

Беласица съсипа Миньор в Перник - 3:0

Беласица надделя с класическото 3:0 като гост на Миньор в среща от 19-ия кръг на „А” група, която се игра на стадион „Миньор” в Перник. С това тимът изненада всички и възроди надеждата си за оставане в професионалния футбол, докато перничани влошиха допълнително и без това нелекото си положение и станаха един от потенциалните кандидати за изпадане от „А” група.

По време на цялата среща, гостите бяха по-активният отбор на терена, напълно владееха топката и логично стигнаха до тази победа.

Двубоят започна спокойно, като още в първите минути на срещата Беласица демонстрира повече хъс и увереност на терена. Въпреки плахото си и неуверено представяне в българското първенство, те показаха на авторитетния си съперник, че нямат намерение да изпуснат трите точки. За сметка на това, домакините подходиха примиренчески от самото начало на мача и повече се бранеха, отколкото да търсят вратата на противника.

В първите минути на срещата играта бе съвсем вяла и безлична, като опасни голови положения и пред двете врати липсваха.

Единствената по-сериозна заплаха, която успя да създаде Миньор, дойде в 21-ата минута, когато Миранда центрира,  Дюлгеров намери топката с глава, но вратарят Манолов спаси. Две минути по-късно Сертич отправи изстрел към вратата на Чворович, топката се отби от тялото на играч в жълто-черно и в крайна сметка бе изчистена.

До края на първото полувреме, играчите на Беласица продължаваха да натискат слабия си противник, но така и не успяха да създадат по-сериозно голово положение и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна още по-вихрено за тима на Беласица, който се върна на терена с напълно подновени сили.

Упоритите атаки и сърцатата игра в крайна сметка си казаха думата и резултатът бе открит в 50-ата минута. Огнянов центрира от корнер,  младата надежда на Локомотив (София) Преслав Йорданов се оказа най-съобразителен и с глава изпрати топката в мрежата на Миньор. Само пет минути по-късно, играчът, който е преотстъпен до края на сезона в Петрив, отбеляза второ попадение –  близнак на първото. Друг преостъпен играч - Мариан Огнянов центрира от корнер и отново Йорданов надскочи всички и удвои преднината на своя отбор.

Двата бързи гола тотално обезвериха и без това слабо мотивирания Миньор. Всичко свърши в 78-ата минута, когато Бикай направи резултата класически. Бижев се възползва от груба грешка в защитата на Миньор, подаде на Бикай, който бе изведен сам срещу Чворович и вкара за 3:0.

В първата минута от даденото триминутно положение, домакините имаха възможност да стигнат до почетно попадение, след като Христо Господинов остана очи в очи с вратаря Манолов, опита се да го прехвърли, но ударът му се оказа твърде неточен.

Така, след вяла и безлична игра, Миньор загуби на собствения си стадион и се отдалечи от стремежа си за оставане в професионалния футбол, като остава на предпоследно място в класирането с 15 точки в актива си, а Беласица извоюва трите точки с упоритост и хъс и отново се върна в играта, като намали разликата с перничани и сега е само точка зад тях.

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски (СЪСТАВИ)

Гледайте дербито на „Колежа“ тук…

СЕНЗАЦИЯ! Септември удари ЦСКА с 1:0

Провал за ЦСКА на "Васил Левски"

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача