3. Бързият влак на Лудогорец прегази Младост в Подгорица с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бързият влак на Лудогорец прегази Младост в Подгорица с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани си осигуриха минимум плейоф за Лига Европа, срещат Цървена звезда в третия квалификационен кръг

Лудогорец срази Младост и в Подгорица в реванша с 3:0 и с общ резултат от двата мача 5:0 продължава напред по пътя си към груповата фаза на Шампионска лига.

Попаденията за българските „орли” в този мач от втория квалификационен кръг на турнира отбелязаха на два пъти Лукоки и веднъж Вандерсон, а Моци изтърва  дузпа. Гол на домакините бе отменен по спорен начин от главния съдия Пол ван Букел при резултат 0:0, като първоначално останаха съмнения, че е маркирана засада, но в последствие се оказа, че е било извършено нарушение в атака срещу Пластун.

Преминаването в третия квалификационен кръг  означа минимум плейоф за групите на Лига Европа. Това би се случило при едно евентуално отпадане от следващия съперник. Припомняме, че българският шампион ще срещне сръбския Цървена звезда, в следващия кръг на Шампионската лига. Ако бъде преодолян сръбският гранд, то момчетата на Георги Дерменджиев ще си осигурят минимум място в групите на Лига Европа.

Иначе Лудогорец влезе по-добре в мача, като владееше повече топката и правеше по-интересните неща на терена.

Още 8-ата минута страхотна атака на Лудогорец можеше да завърши с гол, но Саша пропусна. Атаката, минала през Марселиньо, Вандерсон и Лукоки, завърши с удар над напречната греда на Лукаш Саша, който от непосредствена близост пропусна.

В 22-ата минута Лакич подсече Марселиньо в наказателното поле и холандксияр рефер Пол ван Букел отсъди дузпа. С отговорността се нагърби Козмин Моци, но ударът му бе отразен от вратаря Люлянович.

В 33-ата минута Младост стигна до попадение, но то бе отменено за нарушение в атака на Копитович срещу Козмин Моци. Последваха бурни протести от страна на домакините, но след кратко съвещание между главния и страничния съдия играта продължи без попадение.

В 38-ата минута Лудогорец поведе в резултата след страхотно попадение на Лукоки, който напредна и с хубав изстрел от границата на наказателното поле прониза черногорския вратар за 1:0.

В началото на втората част резултатът стана 2:0 за Лудогорец след попадение на Вандерсон. Кафу отне една топка, след което Вандерсон мина като на парад покрай двама защитници на Младост и вкара елегантно, за да подпечата класирането на своите в третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

В 64-ата минута  Лукоки направи резултата 3:0, след като бе изведен по прекрасен начин от Марселиньо и с елегантен завършващ удар препарира Люлянович.

Оттук до края нов гол не падна, а Лудогорец постигна важна и убедителна победа над Младост с 3:0, която освен клубен коефициент носи и увереност на българския шампион, който ще срещне сръбския в следващия кръг на турнира. Първият мач най-вероятно ще бъде на 26 юли. Домакин е Лудогорец.

Гьонов: Лигата сама ще прецени какъв да е форматът на първенството

"Бъдещата Лига ще бъде по-лесно управляема, защото ще са 30 клуба", смята той

Гьонов: Професионалният футбол се отцепва от БФС до 2026г.

Спартак Варна е спасен!

Бизнесменът Павлин Николов разкри на среща с ветерани, че клубът има финансова стабилност до Нова година

Черно море се събра без Илиан Илиев

"Моряците" тренират отново след 2 почивни дни

Босът на Спартак остави клуба без осветление и диспенсър

Шокиращи действия на бизнесмена, който се оттегля от клуба

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия