3. Андоне с първа победа начело на ЦСКА

Андоне с първа победа начело на ЦСКА

„Армейците” сгазиха Сливнишки герой с 6:0 в снега, Панку заби първите си два гола с червената фланелка.

Отборът на ЦСКА стартира по изключително убедителен начин под ръководството на новия треньор Йоан Андоне. В първата си за годината контрола „армейците” разбиха с 6:0 третодивизионния Сливнишки герой (Сливница), като с два гола се отчете румънският нападател Даниел Панку. По един гол за изразителната победа на червените добавиха Флорентин Петре, който направи повторен дебют, бившият капитан на Локо (Пловдив) Димитър Илиев, Тодор Тимонов и Александър Бранеков. На контролата присъства изпълнителният директор Венцислав Живков и Димитър Пенев.

„Армейците” започнаха много силно мача, като в първите няколко минути Петре и Саидходжа излизаха очи в очи с вратаря на Сливнишки герой, но не успяха да го преодолеят. В 25-ата минута направилият повторен дебют с червената фланелка Флорентин Петре отново бе изведен сам срещу вратаря Димитров, който запази самообладание и парира удара на румънеца.

В 27-ата минута след центриране отляво на Иванов, Саидходжа с глава свали топката към Панку. Новото попълнение на ЦСКА не се поколеба и от воле прати топката в мрежата на Сливнишки герой – 1:0. Последва опасен удар на Саидходжа с глава, който мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Пет минути преди почивката Тимонов проби по крилото и стреля опасно, но топката се удари в десния страничен стълб на Димитров. При добавката Панку насочи кълбото към опразнената врата, но последен с него игра Саидходжа, който бе в засада и реферът отмени това попадение на „червените”.

В 59-ата минута след центриране от корнер към далечна греда, топката попадна в Тимонов, който от воле направи 2:0. Само четири минути по-късно резултатът стана класически, след като Бранеков с глава засече центриране от фаул и от няколко метра не остави никакви шансове на Димитров.

В 64-ата минута влезлият като резерва Ивайло Димитров преодоля вратаря на Сливнишки герой, но от малък ъгъл не успя да уцели опразнената врата. Няколко минути по-късно юношата на „армейците” Кристиян Велинов стреля силно от над 30 метра, но в последния момент Димитров изби в корнер.

В последните 15-ина минути на мача силите на гостите свършиха и ЦСКА успя да вкара още три гола. В 75-ата минута Димитър Илиев засече опасно центриране отдясно, но ударът му с глава бе избит с мъка от Димитров. Все пак притичалият Петре с глава успя да направи 4:0.

В 86-ата минута бившият капитан на Локо (Пловдив) Димитър Илиев с удар от границата на полето прати топката в горния десен ъгъл, а минута по-късно голмайсторът асистира на Панку за крайното 6:0.

В 15:00 часа ЦСКА ще изиграе и втората си контрола за деня, като противник на червените ще бъде Миньор (Бобов дол).