3. 300 000 евро влизат в касата на Левски за боя над Гент

300 000 евро влизат в касата на Левски за боя над Гент

Левски би 3:2 белгийския Гент в първия мач в групата на Лига Европа и зарадва поне половин България, но най-много своя финансов директор Константин Баждеков

Левски би 3:2 белгийския Гент в първия мач в групата на Лига Европа и зарадва поне половин България, но най-много своя финансов директор Константин Баждеков. Цели 300 000 евро влизат в “синята” каса само от този мач, показват сметките. 2/3 от тях идват от УЕФА съгласно новото разпределение на премиите за този сезон.

60 000 се полагат за всеки мач в групите, още 140 000 дават от Нион при победа. За равен парите са два пъти по-малко - 70 000.

За мача с Гент от Левски продадоха 23 500 билета. Приходът от тях е над 200 хиляди лева, съобщи Баждеков.

Той обаче допълни, че и разходите за провеждането на един мач от европейските клубни турнири са доста големи.

“Печалба от продажбата на билети в случая все пак остава, но парите, които изхарчихме, също съвсем не са малко. Има много изисквания на УЕФА. Освен това трябва да се плати на полиция и СОТ, да се осигурят екотоалетни. В предишния мач с Миньор бяха изпочупени седалки,които се наложи да възстановим. Сега пак ни чака същото, защото и срещу Гент има няколко изкъртени седалки. Смъкнато бе и едно преградно ограждение, което също се нуждае от ремонт”, изреди Баждеков.

Герои за “сините” на стадион “Георги Аспарухов” в четвъртък бяха чужденците голмайстори Жоазиньо (Бразилия), Гара Дембеле (Франция) и Сержиньо Грийн (Холандия).

“Сините” на два пъти допускаха белгийският съперник да им поведе, но почти 25-те хиляди по трибуните не дадоха на домакините никакъв шанс да се отчаят.

Именно неистовата подкрепа на публиката накара ръководството на Левски и футболистите да излязат със специална декларация. В нея те благодарят и признават, че без моралната помощ на агитката успехът щеше да е невъзможен.Най-любимият футболист на Левски през този сезон Гара Дембеле вече е едноличен рекордьор - стана чужденецът с най-много голове за “сините” в европейските клубни турнири. Още в началото на сезона в Лига Европа французинът вече е със 7 попадения и подобри постижението на Саша Симонович.

И Левски като клуб се отчете с рекорд. “Сините” подобриха най-доброто си постижение от мачове без загуба в клубните турнири на континента. Серията стартира още миналата година с победата при гостуването на Лацио в последния мач от груповата фаза, а победата над Гент е под №8.

Следващият мач на Левски в Лига Европа е на 30 септември в Лисабон. Там “сините” ще срещнат местния Спортинг в пряк сблъсък за първото място в групата. Португалците биха като гости 2:1 Лил в четвъртък.

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни