2. - Англия
  3. ШОК: Тотнъм падна от Пасош Ферейра (ВИДЕО)

ШОК: Тотнъм падна от Пасош Ферейра (ВИДЕО)

Милен Гамаков и Жалгирис с домакинско равенство 2:2

Английският Тотнъм е застрашен от това да отпадне от евротурнирите още преди груповата фаза на Лигата на конференциите, след като загуби безславно с 0:1 гостуването си на Пасош Ферейра в първи двубой от плейофния кръг на новата надпревара.

В изцяло променен състав седмият в Премиър лийг от миналия сезон не успя да стигне до нито едно чисто положение и да регистрира нито един точен удар срещу завършилия на пето място в португалската Примейра. Лукас Силва донесе успеха на домакините в самия край на първото полувреме.

Новият мениджър на Тотнъм Нуно Еспирито Санто бе направил 11 промени в сравнение с първия мач за сезона в Премиър лийг, в който "шпорите" записаха впечатляваща победа с 1:0 над шампиона Манчестър Сити.

17-годишният Дейн Скарлет записа дебют като титуляр. Той трябваше да води атаката в отсъствието на Хари Кейн и Хюн-Мин Сон, които изобщо не пътуваха за Португалия.

18-годишният Найл Джон също стартира за първи път. И новите попълнения Пиерлуиджи Голини, Кристиан Ромеро и Брайън Хил  дебютираха като титуляри, а Райън Сесеньон изигра първи мач с екипа на Тотнъм от март 2020 година.

Лондончани владееха повече топката през първата част, но положенията бяха пред вратата на Голини. Единствено Хил направи добро впечатление в променения състав на "шпорите".

Напълно логично Пасош Ферейра взе преднина в самия край на първото полувреме, когато Нуно Сантос изведе с прехвърлящо подаване Лукас Силва, който завърши хладнокръвно с удар покрай Голини.

През второто полувреме Тотнъм опита да наложи натиск, но той имаше само териториални измерения. В 52-рата минута малко не достигна на Дохърти да засече топката на далечната греда, а до края английският тим така и не успя да стигне до чиста голова възможност.

Така, ако иска да играе в групите на Лигата на конференциите, Тотнъм ще трябва след седмица да заложи на доста по-сериозен състав.

Междувременно Жалгирис, с Милен Гамаков в състава си, направи равенство 2:2 у дома с Бодьо/Глимт. Българският халф започна като титуляр за литовския отбор и беше заменен в 80-ата минута от Мантас Куклис.