2. - Англия
  3. Шахтьор размаза Тотнъм, но стигна само до 2:0

Шахтьор размаза Тотнъм, но стигна само до 2:0

Отборът на Шахтьор (Донецк) постигна ценна победа с 2:0 над тима на Тотнъм в първата среща от 1/16 финалите на турнира за Купата на УЕФА. Възпитаниците на Мирча Луческо тотално надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до крайния успех.

Срещата започна с натиск на домакините, но лошите атмосферни условия попречиха на Шахтьор да стигне до чисто голово положение, като едва в 21-та минута пред Фернандиньо се откри добра възможност, но ударът му премина встрани от целта. Тотнъм пък предимно се защитаваше и почти не поглеждаше към вратата на домакините. Едва в 32-та минута Дос Сантос се озова на чиста позиция, но ударът му срещна гредата, след като преди това Пятов бе отразил удар на Хъдълстоун.

През втората част Шахтьор заигра още по-силно и притисна Тотнъм до стената. Пропуски за домакините направиха Фернандиньо на 3 пъти, както Жадсон и Вилиан. Стигна се обаче до 79-ата минута, когато все пак Шахтьор поведе в резултата. Селезньов вкара от пряк свободен удар, а само 9 минути по-късно Жадсон покачи на 2:0. Бразилецът прати неспасяем удар с десния крак, след двойно подаване със Селезньов и препарира Гомеш за 2:0. Гостите не успяха да се върнат в мача и ще трябва да догонват своя съперник на реванша в Лондон следващата седмица.