2. - Англия
  3. Шахтьор елиминира Тотнъм, изправя се срещу ЦСКА (Москва)

Шахтьор елиминира Тотнъм, изправя се срещу ЦСКА (Москва)

Украинският Шахтьор (Донецк) се класира за 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на УЕФА, отстранявайки от надпреварата английския Тотнъм. Преди седмица Шахтьор записа комфортна победа с 2:0, което почти предреши мача на „Уайт Харт Лейн”.

Въпреки двата гола пасив, футболистите на Хари Реднап започнаха отлично срещата и през първата част Кембъл, Хъдълстоун и Обика бяха близо до откриване на резултата. Гостите разчитаха на класата на Фернандиньо, Жадсон и Илсиньо, които постоянно тормозеха защитата на „шпорите”.

10 минути след началото на вторите 45 минути Бейл подаде топката от тъч на Дос Сантос и мексиканският национал прониза Пиятов за 1:0. Играчите на Тотнъм повярваха в собствените си сили и създадоха още няколко добри голови положения, но вратарят на украинците бе на висота. В 86-ата минута Фернандиньо успя да изравни и прати Шахтьор на осминафиналите.

В следващата фаза на Шахтьор им предстои много тежко изпитание, тъй като тимът на Мирча Луческу ще се изправи срещу ЦСКА (Москва) на Зико.

Тотнъм – Шахтьор 1:1
1:0 Джовани дос Сантос 55’
1:1 Фернандиньо 86’

Тотнъм: Гомес; Гънтър, Шимбинда, Хъдълстоун, Жилберто (77’ Босток); Джовани, Паласиос, О’Хара (71’ Парет), Бейл; Кембъл, Обика

Шахтьор: Пиятов; Сърна, Чигрински, Исченко, Рат; Фернандиньо, Илсиньо (80’ Гай), Жадсон, Левандовски; Вилиам (46’ Хюбшман), Гладкий (61’ Морено)

Жълти картони: Паласиос, О’Хара (Тотнъм); Левандовски, Хюбшман (Шахтьор)

Съдия: П. Талиавенто
Стадион: „Уайт Харт Лейн”, Лондон