2. - Англия
  3. Рафа Бенитес: Лидерите трябва да поведат отбора

Рафа Бенитес: Лидерите трябва да поведат отбора

Мениджърът на Ливърпул Рафаел Бенитес настоява опитните му звезди да поведат мърсисайци напред в първия четвъртфинален сблъсък с португалския Бенфика от Лига Европа.

Мениджърът на Ливърпул Рафаел Бенитес настоява опитните му звезди да поведат мърсисайци напред в първия четвъртфинален сблъсък с португалския Бенфика от Лига Европа. Той се надява лидерите в отбора да дадат пример на останалите с играта си за гостуването на "червените"  в Португалия тази вечер.

Петкратният европейски шампион не се представя добре през сезона, като загуби три от последните си шест двубоя във всички турнири. Все пак  мърсисайдци вдъхнаха надеждата на феновете си за по-добро представяне в последната част от сезона след убедителното 3:0 над Съндърланд в Премиър лийг в неделя.

Бенитес призова капитана Стивън Джерард да покаже лидерските си умения и да помогне на клуба да завърши подобаващо в първите четири места и да спечели втория по престиж клубен турнир на Стария континент - Лига Европа . "Капитанът ни е ключов играч и разчитам на него да поведе отбора, като даде пример с играта си. Това е много важно за останалата част от сезона, за отбора и за самия него", сподели испанският специалист.

Мениджърът на Ливърпул допълни още, че иска гол в Лисабон. "Много е важно футболистите да вярват в успеха. Португалците вкарват много голове и са на върха в първенството, но ние трябва да отбележим поне едно попадение на "Естадио да Луш". Бенфика е много добър отбор и разполага с някои доста класни футболисти", допълни Бенитес.

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)