2. - Англия
  3. Фулъм сгази слабаци в официалния дебют на Мартин Йол

Фулъм сгази слабаци в официалния дебют на Мартин Йол

Английският тим записа класическа победа над НСИ Рунавик в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа

Новият наставник на лондонския Фулъм Мартин Йол дебютира начело на клуба с класическа победа над представителя на Фарьорските острови НСИ Рунавик в мач от първия предварителен кръг на квалификациите на турнира Лига Европа.

Английският тим попадна в тях посредством квотата за феърплей и сега ще се опита да повтори подвига си от сезон 2009/10, когато тръгна от третия квалификационен кръг, за да стигне до финала, загубен с 1:2 след продължения срещу Атлетико Мадрид в Хамбург.

НСИ Рунавик пък попадна в надпреварата заради третото си място в първенството на Фарьорски острови, но се оказа в ролята на догонващ в резултата още в 33-ата минута от визитата си на „Крейвън Котидж”, когато Деймиън Дъф откри резултата.

Точно след изтичането на първия час игра момчетата на треньора, довел Димитър Бербатов в английската Висша лига, вкараха и втори гол.

В негов автор се превърна капитанът на домакините Дани Мърфи, който се разписа от дузпа в 61-ата минута. Крайното 3:0 пък бе оформено от нападателя Анди Джонсън, направил резултата класически 20 минути преди края на редовните 90.

Така Фулъм почти сигурно си осигури класиране за втория предварителен кръг на квалификациите, където ще срещне северноирландския Крусейдърс.

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)