2. - Англия
  3. ФА отхвърли жалбата на Моуриньо

ФА отхвърли жалбата на Моуриньо

Мениджърът на Челси ще пропусне мача със Стоук Сити на 7 ноември, ако не обжалва

Футболна асоциация (ФА) отхвърли жалбата на мениджъра на Челси Жозе Моуриньо във връзка с глоба в размер на 50 000 паунда и дисквалификация за един мач.

Португалският специалист беше наказан за критика срещу реферите след мача от осмия кръг на английската Висша лига срещу Саутхемптън (1:3). Дисквалификацията (забрана за посещение на стадиона в един мач) ще влезе в сила незабавно, ако Моуриньо си позволи повторно подобно нарушение на Хартата на ФА преди 13 октомври 2016.

Съвсем наскоро ФА обвини Моуриньо в непристойно поведение след мача от 10-ия кръг срещу Уест Хем (1:2). В резултат на това 52-годишният Моуриньо бе наказан за един мач и глобен с 40 000 паунда за това, че си позволи да изрази недоволството си към рефера Джонатан Мос на почивката на мача с „чуковете” и през второто полувреме бе изпратен на трибуните.

По този начин Моуриньо ще пропусне мача със Стоук Сити на 7 ноември, ако не обжалва наказанието.