2. - Англия
  3. Евертън изпепели шансовете на Челси за титлата след 0:0 на "Стамфорд Бридж"

Евертън изпепели шансовете на Челси за титлата след 0:0 на "Стамфорд Бридж"

Само няколко дни, след като изхвърли Манчестър Юнайтед на полуфинал за Купата на Англия, Евертън направи 0:0 като гост на Челси и по този начин им се реваншира,отказвайки лондончани от битката за титлата.

Двубоят на „Стамфорд Бридж” започна спокойно, като първата ситуация бе в 17-ата минута, когато Лампард имаше шанс да отбележи, но силният му удар мина на сантиметри над напречната греда. Малко по-късно Пиенар се озова на чиста позиция, но ударът му бе неочаквано слаб и премина доста над вратата. „Карамелите” се чувстваха по-комфортно на терена с всяка изминала минута и напълно успяха да обезвредат атакуващите футболисти на съперника. Нещо повече – в 43-ата минута те можеха да поведат, но Жо не можа да оползотвори прекрасен пас на Пиенар, като останал на чиста позиция пред Чех се замота и даде възможност на Тери да му отнеме топката.

В началото на втората част атаките на лондончани отново се разбиваха в стената от тела пред пеналта на Евертън и Гуус Хидинк предприе двойна смяна, като Микел и Калу заеха местата на Анелка и Есиен. В 63-ата минута опасността за гостите дойде от малко очаквана позиция. Капитанът на Челси Тери опита удар с левия крак от сериозна дистанция и само умелата намеса на Хауърс спаси гостите. В 77-ата минута Лампард подаде на левия фланг към Коул, който центрира към Калу, а ударът на последния като по чудо не навести вратата. В последните 10 минути „сините” натикаха съперника в собствената му половина, за да дойде третата минута от даденото продължение, когато Дрогба получи пас от Иванович и се завъртя майсторски в пеналта на Евертън. Ударът му обаче срещна гредата и Челси ще трябва да се примири, че няма да притежава титлата този сезон.

Тимът на Абрамович изостава вече на 6 точки от лидера Юнайтед, а има и мач повече. Евертън пък доказа, че е костелив орех, с който всеки трябва да се съобразява.

ЧЕЛСИ - ЕВЕРТЪН 0:0

Челси: Чех – Коул, Тери, Алекс, Иванович – Есиен, Лампард, Малуда, Балак – Анелка, Дрогба. (Калу, Микел, Ди Санто)

Евертън: Хауърд - Бейнс, Йобо, Лескът, Якобсен – Невил, Кейхил, Пиенар, Осман, Кастио – Жо. (Ягиелка, Родуел)

Рефер: Марк Холси
Стадион: "Стамфорд Бридж" 41 556 зрители