2. - Англия
  3. Евертън измъкна победата на Кубан в Лига Европа (ВИДЕО)

Евертън измъкна победата на Кубан в Лига Европа (ВИДЕО)

Самуел Ето’о не позволи на руския отбор да постигне първа победа на международната сцена

Евертън измъкна победата на Кубан (Краснодар) в двубой от Група Н от турнира Лига Европа. Двата отбора завършиха при равенство 1:1. Руският тим водеше в резултата до 82-ата минута, но нападателят на „карамелите” Самуел Ето’о донесе точката за състава на мениджър Роберто Мартинес. Така, Кубан не успя да постигне първа победа в своята история на международната сцена.

Двата отбора предложиха приятен за окото футбол пред около 25 000 зрители в студеното време на стадион „Кубан”. Футболистите на Евертън владееха топката 53% от игровото време, като в последните десетина минути се настаниха по-трайно в половината на съперника в търсене на пълния комплект от точки.

Първият гол в двубоя падна две минути пред почивката. Ари се възползва от неразбирателство в отбраната на Евертън и с плътен удар реализира.

През второто полувреме и пред двата отбора се откриха добри възможности, но бяха пропилени. Постепенно тимът от английската Висша лига вдигна оборотите и домакините не успяха да удържат на наложения натиск.

В 82-ата минута Лейтън Бейнс центрира в наказателното поле, където Самуел Ето’о остана непокрит и камерунският нападател леко чукна топката във вратата на Кубан.

В добавеното време футболистите от Краснодар се опитаха да постигнат историческата победа, но Тим Хауърд внимаваше и спаси отправените към него два силни удара.

"Карамелите" са на върха във временното класиране на Група H с четири точки след два изиграни кръга. Краснодар е втори с две точки, а по-късно ще завърши другият двубой от групата - този между Волфсбург и Лил.