Бордо и Челси не разрешиха спора на "Шабан Далма"

Бордо и Челси завършиха 1:1 в много качествен двубой от група "А" на Шампионската лига. Домакините играха с голямо желание и заслужиха да спечелят поне една точка.

Вместо това те можеха да загубят, но Алу Диара изравни в 83-ата минута, след като Никола Анелка бе наказал сънародниците си след един час игра.

Двубоят започна много добре за домакините и те владееха инициативата, но без да имат положения за гол. Моторът в техния тим бе Йоан Гуркюф, който създаде почти всичко креативно за съотборниците си в атака.

Гостите предпочитаха да играят на контраатаки и дебнеха своя шанс. Той дойде в 60-ата минута, когато се получи пробойна в защитата на Бордо и Лампард изведе Анелка сам срещу вратаря Валверде, а за тъмнокожия нападател не бе проблем да реализира - 0:1.

Голът повлия отрицателно на възпитаниците на Лоран Блан и те изпаднаха в "дупка" през следващите няколо минути. Тогава Лампард можеше да реши изхода на двубояр но пропусна да се разпише.

В 83-ата минута дойде и голът, който остави Бордо в битката за място на осминафиналите. Гуркюф центрира от корнер и Алу Диара изскочи на близката греда засичайки топката във вратата на Чех - 1:1.

Лампард бе изгонен за два жълти картона две минути по-късно, а Бордо можеше да направи пълен обрат в последната минута, но защитник на лондончани изчисти топката малко пред голлинията на Чех.