2. - "А" група
  3. Пирин (ГД) разсипа с 5:1 Места (Хаджидимово)

Пирин (ГД) разсипа с 5:1 Места (Хаджидимово)

В герой на мача се превърна Виктор Шишков, който вкара 4 гола

Три дни преди мача си с Лудогорец, Пирин (ГД) подгря за дербито в Гоце Делчев с победа с 5:1 над третодивизионния тим на Места в приятелска среща играна в Хажидимово, предаде кореспондентът на Novsport.com.

В днешния двубой треньорът Тенчо Тенев беше дал почивка на повечето титуляри, които в събота победиха с 2:1 Ботев (Враца). Неофициален дебют направи бившият футболист на Ботев (Пд) Владимир Байрев. Смятаният за сигурно ново попълнение Руслан Куанг пропусна днешната проверка.

До почивката неврокопчани водеха с 3:0 след много силно полувреме на Виктор Шишков, който реализира хеттрик. Шишков откри резултата от дузпа в 10-ата минута заради нарушение срещу самия него. В 21-ата минута отново той засече с глава центриране от корнер и покачи на 2:0. След още десет минути игра, Виктор Шишков наниза третото си попадение във вратата на Места след извеждащ пас на завърналия се в отбора Николай Димиров.

Втората част отново започна ударно за Пирин (ГД). В 67-ата минута Виктор Шишков вкара четвъртото попадение в срещата, което в крайна сметка оформи разгрома. Две минути по-късно Георги Петров се разписа за 5:0. За домакините почетното попадение бе дело на Каменов в 73-ата минута.

От ръководството на Пирин (ГД) се похвалиха, че само за ден са продали 1000 билета за мача в събота от третия кръг на „А” група срещу Лудогорец. Очаква се всички да бъдат продадени, въпреки цената от 8 лева.

Стартов състав Пирин (ГД): Юсев, Киров, Георгиев, Ил. Марчев, Дреновички, Стоянов, Николов, Щерев, Димиров, Байрев, Шишков ( Янев, Катунчев, Петров, Кикарин, Карапетров).

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби