2. - "А" група
  3. Лудогорец срази Берое и оглави класирането в "А" група

Лудогорец срази Берое и оглави класирането в "А" група

Българският шампион спечели с 3:1 срещу тима от Стара Загора

Българският шампион Лудогорец победи с 3:1 Берое в мач от втория кръг на родната „А” група. Novsport.com проследи мача, благодарение на Берое Онлайн. Срещата се игра на стадион „Лудогорец Арена” в Разград, а домакините успяха да спечелят трите точки, след като се представиха по-добре от своя съперник.

Първото по-интересно положение в мача дойде в 9-ата минута. Иван Стоянов намери успоредно на голлинията Емил Гъргоров, който се опита да прати кълбото в мрежата на гостите, но Иво Иванов блокира изстрела и топката излезе в ъглов удар.

Малко преди средата на първата част двата тима имаха по една голова ситуация, но ударът на Елио Мартинс бе спасен от Иван Чворович, а след изстрела на Иван Стоянов, кълбото премина над напречната греда.

Лудогорец излезе с гол напред в 29-ата минута. Автор на първото попадение за домакините бе Александър Барт, който с глава успя да прати кълбото в мрежата на гостите. В 35-ата минута пък разградчани вече водеха с 2:0, след като Иван Стоянов прати с глава топката във вратата на Кирил Акалски. До почивката нямаше нови голове и след 45 минути игра Лудогорец водеше на Берое с 2:0.

В началото на второто полувреме Берое имаше няколко добри голови възможности, но на два пъти Антонио Ливраменто се отчете с пропуски, а Елио Мартинс също не успя да оползотвори открилата се пред него в 51-ата минута ситуация.

Последваха две добри положения за Лудогорец - Мирослав Иванов и Емил Гъргоров обаче не успяха да реализират открилите се пред тях голови положения. Така се стигна до 63-ата минута, когато Берое намали на 1:2. Автор на гола за гостите бе Елио Мартинс. В 72-ата минута Педро Еуженио стреля хубаво, а кълбото премина много близко покрай вратата.

В 83-ата минута Елиаш Алвеш да Силва остави тима си с човек по-малко, след като получи директен червен картон, а две минути след това Иво Иванов си отбеляза автогол и по този начин резултатът стана 3:1 в полза на Лудогорец. До края на двубоя не паднаха нови голове и така българският шампион спечели срещата с 3:1.

След победата Лудогорец вече има актив от 6 точки и се намира на 1-ото място в подреждането. Берое е с 3 пункта на 5-ото място.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби