2. - "А" група
  3. Литекс не се затрудни в Севлиево (видео)

Литекс не се затрудни в Севлиево (видео)

Ловчанлии сложиха тройка на новака и го оставиха под чертата, първа победа за Любо Пенев

Литекс нанесе пета загуба на Видима и остави новака под чертата. „Оранжевите” спечелиха гостуването си в Севлиево с 3:0 в среща от 8-ия кръг на „А” група. С два гола на Вилфред Нифлор през първото полувреме и един на резервата Светослав Тодоров през второто шампионите без проблеми стигнаха до успеха и излязоха временно на второто място в класирането с 16 точки. Новият треньор на ловчанлии Любослав Пенев пък спечели първа победа начело на тима.

Литекс овладя играта от самото начало. Берберович затрудни вратаря на домакините Пантев преди Нифлор да открие резултата в полза на Литекс в 25-ата минута. Французинът засече с глава центриране на Янев от ъглов удар и направи безпомощен стража на Видима.

Само девет минути по-късно гостите се възползваха от грешка в защитата на севлиевци и стигнаха до второ попадение. Том овладя кълбото и навлезе отдясно в наказателното поле, където комбинира с нахлуващия Нифлор и нападателят нямаше как да сбърка за 2:0.

През втората част Видима се опита да промени цифровото изражение на светлинното табло, но трудно стигаше до реални опасности пред Баривйера. В 59-ата минута хубав удар на Бранеков от дистанция бе избит от бразилския вратар.

Резервата Светльо Тодоров направи фрапантен пропуск в 78-ата минута преди да съумее да отбележи в следващата атака. Дока центрира отдясно и Тодоров с глава отбеляза от няколко метра.

Така Литекс записа 4-а победа от началото на сезона след двата поредни хикса и заема второто място в класирането с актив 16 точки, на 2 от лидера Левски, който приема утре Берое. Видима, който след равенството с ЦСКА има пет поредни загуби, е на 14-ата позиция с 5 точки, на 2 от Сливен, който е с мач по-малко.

ВИДИМА-РАКОВСКИ – ЛИТЕКС 0:3