2. - "А" група
  3. Двата Локомотива извъртяха зрелищен хикс

Двата Локомотива извъртяха зрелищен хикс

3:3 в железничарското дерби в Банско

Локомотив Пловдив и Локомотив София си вкараха цели шест гола, за да завършат при равенство 3:3 в приятелска среща, играна на терена на комплекс „Пири” в Банско.

Столичните железничари бяха по-активни в началото и края на първото полувреме, но възпитаниците на Христо Бонев показаха по-добра ефективност и водеха с 2:1 на почивката.

Локо София поведе в осмата минута, когато Искрен Писаров проби отдясно и залепи топката на главата на Мартин Камбуров, който от непосредствена близост вкара за 1:0.

Локо Пловдив изравни в 18-ата с попадение на Том, който нанесе плътен удар по земя отдясно в наказателното поле, след като бе оставен непокрит.

Смърфовете дръпнаха с 2:1 в последните секунди на първата част. След отлично центриране отляво на Габор Ерош от фаул, Здравко Лазаров в куп от играчи си свали топката с гърди с гръб към вратата, обърна се и стреля с крак в близкия ъгъл за 2:1.

След половинчасово затишие двата отбора отново се разиграха сериозно в последните минути на срещата и си вкараха нови три гола.

В 78-ата след центриране от корнер резервата Йотов се извиси и стреля точно с глава, правейки 3:1 за Локомотив Пловдив.

Две минути по-късно Локо София намали - след ъглов удар и меле в пеналта Кристиан Добрев стреля през куп от играчи, Ставрев изби, но при добавката Дерек Асамоа бе точен.

В 88-ата минута Димо Атанасов проби отляво и пусна топката успоредно на голлинията, а непокритият Преслав Йорданов я вкара под гредата за крайното 3:3.

Гьонов: Професионалният футбол се отцепва от БФС до 2026г.