2. - "А" група
  3. Дочев и Петров дебютират заедно във Вечното дерби

Дочев и Петров дебютират заедно във Вечното дерби

Предстоящото 126-о дерби е ново начало за треньорите на ЦСКА и Левски

В предстоящото 126-о дерби настоящите терньори на ЦСКА и Левски ще дебютират на скамейката. Двамата са бивши състезатели на отборите, които водят, и са изиграли заедно първото си участие в мача ЦСКА - Левски.

Като футболисти Павел Дочев и Ясен Петров изиграват първия си мач ЦСКА - Левски в 86-ото издание на двубоя, игран на 23 ноември 1991 г. и завършил 2:1 за Левски. Павел Дочев е титуляр с червения екип и играе през всичките 90 минути. Същото е и при Ясен Петров със синята фланелка.

Двамата настоящи наставници са от едно поколение в българския футбол. Павел Дочев е роден на 28.09.1965 г. и е възпитаник на школата на Локомотив (Сф). Ясен е роден на 23 юни 1968 г. и е от Ботев (Пд).

Във Вечното дерби Павел Дочев има 3 мача като титуляр с играни 270 минути, без отбелязан гол и без наказателни картони. Балансът му в дербито е негативен - има само едно равенство и две загуби при голова разлика 4 на 6 гола.

Ясен Петров има 2 мача в дербито с общо 180 минути, без отбелязан гол и без наказателни картони. Балансът му е положителен - по една победа и равенство при голова разлика 4 на 3 гола.

Като състезатели двамата са заставали един срещу друг в дербито с поредни номера 86 и 87, играни през есента на 1991 и пролетта на 1992 г., като балансът е в полза на Ясен Петров.