2. - "А" група
  3. Черноморец се наложи над резервите на Берое с 2:1 (СНИМКИ)

Черноморец се наложи над резервите на Берое с 2:1 (СНИМКИ)

Контролата бе последна за старозагорци преди сблъсъка с Апоел ТА в Лига Европа

“Берое” отстъпи с 1:2 на “Черноморец” в последната си проверка от лятната подготовка. В срещата участие взеха повече футболисти, които не играха във финала за Суперкупата. Иван Горанов откри в 21-ата минута със страхотен индивидуален рейд. Лъчезар Балтанов изравни от дузпа в 33-ата, а Жереми Манзоро оформи крайното 1:2 в 59-ата минута на мача. Дебют при мъжете в края на мача направи Александър Манолов, който е роден през 1996 година.

Беройци бяха по-активния тим в мача, владееха повече топката и организираха по-сериозните атаки в мача. В 11-ата минута Дончо Атанасов напредна от ляво и центрира по земя за Атанас Зехиров, но Ник Дашев излезе напред и улови. Четири минути по-късно Марк стреля по земя от дъгата пред наказателното поле, но прати топката далеч край вратата на Благой Макенджиев.
Иван Горанов стреля от дистанция в 19-ата минута, топката обаче премина на около 2 метра от вратата на Ник Дашев.

В 21-ата минута резултатът бе открит след добра индивидуална акция на Иван Горанов, който открадна топката от противников играч в центъра на терена и с шут с левия крак прати топката първо в далечната гредата, от където тя рикошира в целта. Две минути по-късно Амир Саюд намери Атанас Зехиров сам в средата на терена и подаде към Дончо Атанасов, който имаше празно пространство пред себе си по левия фланг, напредна и стреля по земя към долния десен ъгъл на пазената от Дашев врата, но той реагира добре и спаси.

В 33-ата минута Юсуф Уатара навлезе в наказателното поле, успя да финтира Иво Иванов и защитникът на “Берое” го фаулира. Реферът отсъди дузпа за “Черноморец”. Лъчезар Балтанов стреля от бялата точка и прати кълбото в десния долен ъгъл на вратата, а Макенджиев се хвърли в ляво.

В 36-ата минута Дончо Атанасов получи центриране от дясно в лявата зона на атаката на “Берое” и пробва удар от границата на наказателното поле, но кълбото мина на сантиметри встрани от целта.

Пет минути преди края на първата част Педро Еуженио напредна от дясно и центрира ниско към Джери Ситое, който бе на границата на малкото наказателно поле. Топката обаче мина зад гърба на Ситое и той не успя да я засече. В ответната атака Лъчезар Балтанов стреля от около 25 метра, но топката мина над вратата.

В 59-ата минута “Черноморец” излезе напред в резултата. Жереми Манзоро бе изведен зад отбраната на “Берпе”, очи в очи с Макенджиев. Нападателят на “Черноморец” залъга добре стража и се разписа за 1:2. Дончо Атанасов центрира от корнер в 62-ата минута. Иво Иванов се размина с топката, Игнат Дишлиев я засече с глава, но кълбото мина покрай вратата.

В 80-ата минута Дончо Атанасов напредна добре, Ник Дашев излезе извън наказателното поле да го пресрещне, Атанасов пробва да шмугне топката край него, но не успя, като остана и съмнение, че Дашев игра с ръка извън наказателното поле, все пак кълбото се отби, но остана в терена. Атанасов стигна до него и пробва нещо средно между центриране и удар от неудобна позиция към опразнената врата, но топката излезе в аут.

Последната сериозна опасност дойде в 90-ата минута при многоходова акция за “зелените”. Дебютиралия в мъжкия тим Александър Манолов бе изведен зад гърба на защитата, пусна си встрани от Ник Дашев, но защитник на “Черноморец” скочи със шпагат и изби. Топката попадна в Елио Мартинс, чийто удар рикошира в крак на противников играч. Кълбото отново попадна в бероец – този път в Мартин Райнов, който стреля, но право в ръцете на Ник Дашев.

Следващата среща на “Берое” е идния четвъртък, 18 юли, от 19:30 часа срещу “Апоел” (Тел Авив). Все още има билети за мача на касите на стадион “Берое”.

“Берое” (Стара Загора) – “Черноморец” (Бургас) 1:2

голмайстори: 1:0 Иван Горанов 21′, 1:1 Лъчезар Балтанов 33′(д), 1:2 Жереми Манзоро 59′

Стартови състави:

“Берое” (Стара Загора): 1. Благой Макенджиев – 77. Педро Еуженио, 6. Иво Иванов, 14. Игнат Дишлиев (78′ – 24. Пламен Тенев), 15. Георги Динков – 18. Атанас Зехиров, 19. Мартин Райнов – 9. Иван Горанов, 91. Амир Саюд (46′ – 80. Емил Ангелов (85′ – 9. Александър Манолов)), 11. Дончо Атанасов – 70. Джери Ситое (75′ – 29. Елио Мартинс); старши-треньор: Петър Хубчев

“Черноморец” (Бургас): Ник Дашев, Георги Терзиев, Бруно Оливейра, Венелин Филипов, Чико, Гаел Ндулу, Милен Гамаков, Лъчезар Балтанов, Марио Родригез, Марк, Юсуф Уатара; неизползвани резерви: Янко Георгиев, Яни Пехливанов, Милчо Ангелов, Станислав Дрянов, Петър Атанасов; старши-треньор: Димитър Димитров

жълти картони: Иво Иванов (33′ – груб фаул) ["Берое"]; Милен Гамаков (28′ – груб фаул), Лъчезар Балтанов (44′ – реплика) ["Черноморец"]

стадион: “Берое” – тренировъчен терен, Стара Загора

Гьонов: Професионалният футбол се отцепва от БФС до 2026г.