2. - "А" група
  3. Ботев (Враца) подчини Калиакра в голов трилър на стадион "Христо Ботев" (+ВИДЕО)

Врачанският тим спечели мача с 6:2, Иван Коконов наниза четири от попаденията за Ботев

Ботев (Враца) постигна шестата си победа в родния шампионат от началото на сезона, след като днес се наложи с убедителното 6:2 над борещия се за оцеляване в елита на България тим на Калиакра. Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев” във Враца и бе от 26-ия кръг на „А” група, а домакините се представиха по-добре от своя съперник и заслужено грабнаха трите точки. Отличен мач за Ботев (Враца) изигра Иван Коконов, който отбеляза четири от общо шестте попадения за своя тим.

Това бе пета поредна загуба за Калиакра в първенството и след поражението тимът от Каварна остава в зоната на изпадащите, като се намира на предпоследната 15-та позиция с 10 точки и е на 9 зад Локомотив (София), който се намира на спасителното 13-то място. Ботев (Враца) пък вече е с 24 пункта и заема 12-ата позиция.

Всичко в срещата бе решено още през първото полувреме. На почивката домакините имаха преднина от три попадения, като резултатът бе открит в 25-ата минута от Илия Илиев, който успя да преодолее стража на Калиакра, правейки резултата 1:0. Точно когато изтичаше половин час игра Иван Коконов покачи аванса на своя тим на две попадения, а същият футболист бе точен за 3:0 в 35-ата минута.

Почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме Ботев (Враца) достигна до четвъртия си гол. Иван Коконов оформи своя хеттрик, след като отбеляза своя трети гол в мача в 50-ата минута.

Малко след като изтече час игра от началото на срещата Герасим Заков вкара един гол за гостите от Калиакра, след като изпълни по чудесен начин пряк свободен удар. В 81-ата минута резултатът стана 5:1 – Иван Коконов с хубав изстрел отбеляза своя четвърти гол в мача.

В добавеното време на срещата пък паднаха още две попадения, по едно за всеки тим. В 1-ата минута на даденото от съдията продължение на мача Садула се разписа за 2:5, а крайното 6:2 бе оформено от Мирчев малко преди последния съдийски сигнал.

Ботев (Враца) 6:2 Калиакра
25’ 1:0 Илиев
30’ 2:0 Коконов
35’ 3:0 Коконов
50’ 4:0 Коконов
61’ 4:1 Заков
81’ 5:1 Коконов
90+1’ 5:2 Садула