2. Втора лига
  3. Марек излъга Монтана и направи много важна крачка към "спасението

Марек излъга Монтана и направи много важна крачка към "спасението

Отборът на Марек (Дупница) победи лидера Монтана (Монтана) с 2:1 и хвърли бомбата на 18-ия кръг в Западната „Б” група, предаде кореспондент на Novsport. Това бе едва третата загуба на устремилия се към „А” група тим, като последното им поражение бе през месец август. В миналия кръг монтанчани се издъниха и у дома, като завършиха наравно с Пирин (Банско).

Отборът на Марек (Дупница) победи лидера Монтана (Монтана) с 2:1 и хвърли бомбата на 18-ия кръг в Западната „Б” група, предаде кореспондент на Novsport. Това бе едва третата загуба на устремилия се към „А” група тим, като последното им поражение бе през месец август. В миналия кръг монтанчани се издъниха и у дома, като завършиха наравно с Пирин (Банско).

Дупничани поведоха още в 24-ата минута с гол на Караканов от дузпа. Лидерите постепенно започнаха да атакуват по-устремено и 20-ина минути преди края на мача нападателят Венци Иванов изравни. В заключителните пет минути на срещата Бойчев донесе победата за Марек.

Въпреки загубата Монтана продължава убедително да води в класирането с актив от 44 точки, докато Марек вече започва да се измъква от зоната на изпадащите.