3. Николов и Казийски със силни мачове в Италия

Николов и Казийски със силни мачове в Италия

Александър Николов и Матей Казийски за пореден път доказаха високата си класа и се превърнаха в основни фигури за победите на отборите им съответно Лубе Чивитанова и Трентино Волей, съобщи официалният сайт на Българската федерация по волейбол. И двата отбора спечелиха първите полуфинални мачове в сериите с категоричен резултат от по 3:0 гейма, което дава предпоставки и за двама българи на финала за титлата.

Александър Николов отново беше на много високо ниво за отбора си Кучине Лубе Чивитанова, който стартира серията от полуфинални плейофи за титлата в Италия с домакински успех с 3:0 гейма (25:17, 25:22, 25:17) над Пауърволей (Милано).

На този етап се играе до три победи в пет мача, като втората среща е днес в Милано. Николов беше най-резултатен за тима си със 17 точки, а Янт Ерера добави 13. Руският ас Иван Зайцев остана с 10, а за гостите от Милано французинът Жан Патри вкара 12.