3. Втори пореден триумф на Испания за Купа "Дейвис"

Втори пореден триумф на Испания за Купа "Дейвис"

За четвърти път испанците триумфират в надпреварата (2000, 2004, 2008, 2009).

Испания, в състав Рафаел Надал, Давид Ферер, Фернандо Вердаско и Фелисиано Лопес, е новият-стар носител на Купа „Дейвис” – неофициалното отборно световно първенство по тенис за мъже.

На финала в тазгодишната надпревара тенисистите на „Ла Фурия” отнесоха Чехия с 3:0 победи. Утре трябва да се изиграят още два сингъла между двете страни, но те ще са с протоколен характер, тъй като не могат да променят крайния резултат.

Вчера Испания поведе с 2:0 победи. Рафаел Надал победи Томаш Бердих със 7-5, 6-0, 6-2, а Давид Ферер надигра в нечовешка четиричасова битка Радек Щепанек - 1-6, 2-6, 6-4, 6-4, 8-6.

Днес в Барселона се изигра мачът на двойки, в който Фернандо Вердаско и Фелисиано Лопес надиграха Щепанек – Бердих с 3-0 сета (7-6(7), 7-5, 6-2) за 2 часа и 46 минути игра.

За четвърти път и втори подред испанците триумфират в надпреварата (2000, 2004, 2008, 2009). Това е първият отбор, който защитава титлата си в последните десет години. За последно това стори Швеция през 1998 година.

Американските тенисисти 32-а пъти са вдигали Купа "Дейвис", а Австралия са с 28 отличия.