3. Сьодерлинг се превърна в "черна котка" за Надал

Сьодерлинг се превърна в "черна котка" за Надал

Гигантът отново се саморазправи набързо със световния номер 2

Шведският тенисист Робин Сьодерлинг постигна нова престижна победа над световния номер 2 Рафаел Надал. Този път той надигра Матадора от Майорка с 6-4, 6-4 в първия мач от група „В” на финалния за годината „Мастърс” в Лондон. Мощните удари и пределната концентрация на Сьодерлинг сломиха невероятната защита на Рафа Надал, който отново показа, че е далеч от най-добрата си форма. Така, след бомбата, която хвърли на „Ролан Гарос”, Сьодерлинг отново надигра Надал на силен турнир, този път само за час и 38 минути игра.

Още от самото начало шведът показа, че ще играе агресивно и няма да позволи на Надал да диктува темпото на корта. Така и стана. Сьодерлинг осъществи пробив още при първия сервис на Надал и набързо поведе с 3-0. Рафа обаче отговори подобаващо, върна пробива и спечели две от подаванията си за 3-3. Последва равностойна игра и двамата вземаха подаванията си до 5-4 в полза на Сьодерлинг. Тогава снажният швед осъществи нов пробив и затвори сета с 6-4.

Вторият сет имаше същото начало като първия, но този път Надал бе този, който успя да дръпне в резултата. Рафа проби първия сервис на своя опонент и поведе с 2-0, но отговорът на Сьодерлинг бе светкавичен – той върна пробива, взе подаването си и изравни за 2-2. Отново последваха силни сервис геймове за двамата, отново до 5-4 за Сьодерлинг. При сервис на Надал, шведът стигна до един мач бол, пропусна го, но при втората си възможност не сгреши и направи удара си, с което затвори с 6-4 сета и съответно мача.

Така Сьодерлинг тръгна с успех в Лондон, докато нещата за Рафа продължават да се влошават. По-късно днес е и другият мач от група „В”. Повторение на финала от миналата година ще играят световният номер 3 Новак Джокович от Сърбия и първата ракета на Русия Николай Давиденко.