3. Невероятен Дел Потро срази Сьодерлинг и се класира за финала в Лондон

Невероятен Дел Потро срази Сьодерлинг и се класира за финала в Лондон

Хуан Мартин Дел Потро победи Робин Сьодерлинг с 6-7 (1), 6-3, 7-6 (3) на полуфинала на финалния "Мастърс" и по този начин ще спори за титлата в Лондон. Утре 21-годишният аржентинецът ще срещне на финала Николай Давиденко, който вчера отстрани световния номер 1 Роджър Федерер.

Хуан Мартин Дел Потро победи Робин Сьодерлинг с 6-7 (1), 6-3, 7-6 (3) на полуфинала на финалния "Мастърс" и по този начин ще спори за титлата в Лондон. Утре 21-годишният аржентинецът ще срещне на финала Николай Давиденко, който вчера отстрани световния номер 1 Роджър Федерер. Дел Потро стана първият аржентинец, който достига до финал в последния „Мастърс” за годината след Давид Налбандян, който триумфира в напредварата през 2005 година.

В цялата среща сервисът на двамата тенисисти се оказа от ключово значение. Сьодерлинг, който зае мястото на отказалия се Родик, имаше проблеми още в третия гейм. Той изоставаше с 0:40, но с невероятен дух за победа успя да се измъкне. В първия сет не се стигна до пробив, което доведе до тайбрек. В него Дел Потро направи една двойна грешка и няколко непредизвикани грешки, което позволи на Сьодърлинг да спечели със 7:1.

Аржентинецът обаче продължи с добрата си игра и през втория сет. Неговият момент настъпи в осмия гейм, когато осъществи първия пробив в мача. продължи да е стабилен, независимо от загубата на първата част. Той дочака своя момент в осмия гейм на втория сет, когато успя да осъществи първия пробив в мача. Сьодерлинг в крайна сметка трябваше да отстъпи с 3-6 сета, въпреки че игра на много добро ниво.

В шестия гейм на третия сет Дел Потро за първи път в срещата бе изправен пред възможността да бъде пробит след феноменален бекхенд на съперника. Робин Сьодерлинг проби и изглеждаше, че контролира нещата, но аржентинецът Дел Потро успя да се върне в мача с няколко уникални отигравания.

В края на мача се стигна до втори тайбрек, в който първото разиграване бе показателно. Фантастични удари от двете страни на мрежата и страхотен форхенд на Дел Потро завърши разиграване с 24 удара. От този момент до края аржентинецът контролираше нещата и с няколко добри сервиса взе сериозен аванс, като до края на допусна изненади.