3. Монфис не оправда очакванията за битка, Надал гледа към трети „Мастърс” за сезона

Рафа Надал прегази французина за 1:18 часа

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на „Мастърс” турнира в Мадрид. Краля на червената настилка за пореден път показа, че рядко може да бъде затруднен на клей, след като прегази французина Гаел Монфис на четвъртфиналите с 6-1, 6-3. Седмият двубой между двамата тенисисти бе обвит с очакванията за истинска битка на бавната настилка, но това не се случи.

Надал продължава уверено към третата си титла от сериите „Мастърс” за сезона след тези в Монте Карло и Рим. Успее ли да спечели в Мадрид той ще се превърне в претендент номер 1 за титлата на „Ролан Гарос”.

Мачът започна с бърза размяна на сервис геймове. Монфис удържа натиска на Надал до третия гейм, след който Надал проби за 3-1. Монфис си направи лоша услуга в осмото разиграване на гейма, когато допусна двойна грешка и това развърза испанеца. Втори пробив дойде за 5-1, когато отново грешка на Монфис даде допълнителен аванс на Надал. Този път французинът прати топката в мрежата след продължително разиграване. В следващата част Надал даде само една точка на опонента си и затвори първия сет.

Вторият сет бе далеч по-консервативен. Резултатът се движеше стабилно гейм за гейм. Двамата тенисисти. В петия гейм Монфис изтръпна, след като бе на косъм да опропасти преднина от 40-0, но въпреки това успя да вземе подаването си и резултатът стана 3-2 в полза на Монфис. Надал изравни светкавично бързо с гейм на нула и непосредствено след това взе аванс с поредния си пробив. Това съкруши Монфис, който сведе глава пред испанеца, след като той взе всички останали геймове до края.

На полуфиналите Надал ще се изправи срещу сънародника си Николас Алмагро, който днес отстрани Юрген Мелцер с 6-3, 6-1.
Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP