3. Машината Давиденко взе поправителния и потопи Дел Потро на финала в Лондон

Машината Давиденко взе поправителния и потопи Дел Потро на финала в Лондон

Четвърта титла за руснака през 2009-а година, шампионът от US Open бе неузнаваем

Руският тенисист Николай Давиденко спечели титлата на финалния за годината „Мастърс” в Лондон, след като победи на финала Хуан Мартин Дел Потро с 6-3, 6-4 за по-малко от час и половина игра. Така след загубата от Джокович миналата година на финала, този път Давиденко спечели заключителния турнир и затвърди отличното си представяне в английската столица с трофей – негов четвърти за сезона. Дел Потро от своя страна пък бе тотално надигран от своя съперник, а подвижността и бързината на руснака се оказаха непосилни дори и за шампиона от US Open, който днес бе далеч от играта, с която надви Вердаско, Федерер и Сьодерлинг.

Двамата започнаха равностойно мача и взеха първите си подавания. При резултат 2-1 в полза на Давиденко дойде и първият пробив в мача. Руснакът спечели на 30, след което взе своя сервис гейм и дръпна с 4-1. Впоследствие двамата не сгрешиха при следващите си подавания и така Давиденко спечели сета с 6-3.

Равностойната игра продължи и през втория сет, но вече се виждаше, че Давиденко има психологическо предимство на корта. Дел Потро от своя страна изпитваше големи трудности при вкарването на първи сервис, но въпреки това успя да докара сета до 4-4, като и двамата вземаха без проблеми своите подавания. При този резултат Давиденко направи неочакван пробив на 0, който сломи Дел Потро. Така руснакът сервира за спечелване на мача и много уверено спечели последния гейм на 15, с което взе мача и спечели титлата в Лондон.

Този трофей идва като една голяма награда за Давиденко, който изкара доста труден сезон. През голяма част от него той бе контузен, но въпреки това той спечели цели 4 титли.

Дел Потро от своя страна ще запомни сезон 2009 с титлата на US Open, както и с пропусната възможност да завърши годината с трофей на най-силния „Мастърс”.