3. Мъри срази Дел Потро на старта на финалния „Мастърс”

Мъри срази Дел Потро на старта на финалния „Мастърс”

Световният номер 4 Анди Мъри постигна трудна победа с 6-3, 3-6, 6-2 над шампиона от US Open Хуан Мартин Дел Потро в първия мач от група „А” на последния за годината „Мастърс” турнир в Лондон. Мъри започна много силно мача, последва леко отпускане във втория сет, но в заключителната част бе с класа над аржентинеца и съвсем логично се поздрави с успеха. Дел Потро от своя страна показа, че е много далеч от формата, която демонстрира в Ню Йорк през август.

Световният номер 4 Анди Мъри постигна трудна победа с 6-3, 3-6, 6-2 над шампиона от US Open Хуан Мартин Дел Потро в първия мач от група „А” на последния за годината „Мастърс” турнир в Лондон за 2 часа и 10 минути игра. Мъри започна много силно мача, последва леко отпускане във втория сет, но в заключителната част бе с класа над аржентинеца и съвсем логично се поздрави с успеха. Дел Потро от своя страна показа, че е много далеч от формата, която демонстрира в Ню Йорк през август. Още през първия сет той получи необичаен проблем, след като изведнъж от носа му текна кръв, но той стисна зъби и все пак доигра мача, като дори успя да вземе втория сет.

Мъри започна много силно мача и печелеше почти всяко разиграване в началните минути. Набързо британецът взе първите си две подавания и осъществи два безответни пробива, след което поведе с 4-0. При този резултат изведнъж от носа на Дел Потро шурна кръв и се наложи аржентинецът да получава медицинска помощ. Имаше опасност той да се откаже от мача, но коравият тенисист стисна зъби и набързо върна един пробив и взе две от своите подавания, с което се върна в играта, но Мъри продължи с добрата си игра и затвори сета за 6-3.

Вторият сет започна с предимство за Дел Потро, който набързо проби сервиса на Мъри и поведе с 3-0. До края на сета двамата вземаха своите подавания, Дел Потро запази аванса си и в крайна сметка спечели сета с 6-3, с което изравни резултата в мача.

В третия и решителен сет обаче, Мъри отново демонстрира отлична игра и страхотна успеваемост от първи сервис, а силите на Дел Потро сякаш бяха на привършване. Мощта в играта на Мъри доведе до два безответни пробива, с които британецът спечели сета с 6-2, с което и мача.

Така Мъри стартира с победа на домашна сцена и показа, че има сили да спечели турнира – единственият шанс за него да направи 2009 година малко по-успешна. В другата среща от група „А” по-късно днес един срещу друг ще се изправят световният номер 1 Роджър Федерер и испанската фурия Фернандо Вердаско.