3. Григор Димитров отпадна във 2-рия кръг в Кремона

Григор Димитров отпадна във 2-рия кръг в Кремона

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби мача си от 2-рия кръг на турнира ATP Challenger Tour.

Турнирът, който е с награден фонд 300 000евро, се провежда в Кремона (Италия). Димитров падна с 2:0 сета – 3-6, 5-7 – от германеца Матиас Бахингер.

Мачът между двамата продължи час и 17 минути. В първия сет българинът допусна ранен пробив. След това на два пъри Димитров имаше шанс да пробие своя съперник, но не успя.

Вторият сет тръгна добре за българския тенисист, който си осигури преднина от 3:1 гейма.

Въпреки това Димитров не успя да издържи на напъните на Бахингер и загуби сета, а респективно и срещата.

Въпреки това Григор Димитров ще получи 530 евро от наградния фонд на турнира и 6 точки за световната ранг листа.

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP