3. Джокович победи без проблеми Надал в Лондон, но ще се надява на Сьодерлинг да го класира напред

Сърбинът официално помоли Сьодерлинг да бие Давиденко довечера

Новак Джокович надигра със 7-6(5), 6-3 Рафа Надал в последния си мач в група „Б” на финалния „Мастърс” в Лондон.

Сърбинът си свърши своята работа и сега ще чака резултата от мача довечера между Робин Сьодерлинг и Николай Давиденко. Ноле ще се надява на въртележка, в която Сьодерлинг да победи и в третия си мач, за да остане руснакът с победа и две загуби. При каквато и да е победа за Давиденко обаче, той отива на полуфинал заедно със Сьодерлинг, а Джокович отпада. Причината е, че тогава тримата тенисисти ще имат по победа и две загуби и няма да се гледат директните двубои, а сетовата и геймовата разлика. И по двата показателя сърбинът е зад съперниците си.

Иначе в днешния мач Рафа показа най-доброто, на което е способен в момента. Въпреки че не се бори за абсолютно нищо испанецът даде всичко от себе си, за да бие днес. Надал достигна до тайбрек в първата част. Със започването на тайбрека обаче играта му се разруши. След няколко лоши грешки, световният номер 2 се оказа изправен пред четири сетбола.

Това подейства прекалено успокояващо на Джокович, който от своя страна допусна две много глупави грешки и резултатът стана 6:5 точки за него и сервис на Рафа. При последвалата точка обаче много грешен форхенд на испанеца реши развръзката.

Във втория сет Надал получи и медицинска помощ при 1-2 гейма, След десетминутна почивка той продължи мача, но бе пробит и резултатът стана 1-4.

Джокович взе мача с 6-3 във втория сет и затвори мача, но драма не липсваше, след като сърбинът пропусна няколко сетбола и се наложи да спасява възможност за пробив.

След края на двубоя Ноле отново направи шоу пред публиката и съвсем официално помоли Робин Сьодерлинг да победи довечера Николай Давиденко.